Nad rzekami Babilonu

Twenty-Five Short Stories
8320710189
opowiadania, fantastyka,

Zawartość zbioru:
Słowo wstępne (Marek S. Nowowiejski)

- Doktor Mellhorn i Perłowa Brama (Doc Mellhorn and the Pearly Gates)
- Następca tronu (The King of the Cats)
- Grają capstrzyk (The Curfew Tolls)
- Nad rzekami Babilonu (By the Waters of Babylon)

Magnis | 2016-10-02

Książka Nad rzekami Babilonu jest drugą pozycją przeczytaną przez ze mnie autora Stephena Vincenta Beneta. Pierwsza zachwyciła mnie różnorodnością i konwekcją, jaką posługiwał się autor tworząc w różnych gatunkach literackich opowieści nieraz zabarwione lekkim humorem. Z chęcią sięgnąłem po kolejny zeszyt z jego opowiadaniami.

Doktor Mellhorn i Perłowa Brama – pierwsze opowiadanie dotyczy życia po śmierci, gdy znany lekarz umarł i trafił na tamtą stronę. Autor ze swadą opowiada, co mu się przytrafiło i jakie przygody go czekały. Niesamowita opowieść napisana została znakomicie z ciekawą wizją tamtej strony niepozbawiona odrobiny humoru i z interesującym finałem. Bardzo mi się podobała i fantastycznie się czyta.
Następca tronu to druga opowieść opowiadająca historie pewnego przedziwnego dyrygenta. Także ta historia mnie urzekła swoim klimatem i nutką niesamowitości. Początkowo zaczyna się jak zwykła opowieść, aby w połowie skręcić w rejony niesamowitości. Jest to historia...

krystyna kalinowska | 2012-03-16

Wspomnienia z przeszłości,poruszanie tematu totalitaryzmu..

WiecznyUke | 2016-05-04
Michał_K-ski | 2016-02-15