E- mail z buziakiem

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "ODJAZDOWE DZIEWCZYNY ODJAZDOWE KSIĄŻKI". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ADAMUS
E- mail meet Kiss
978-83-60333-26-6
młodzieżowe,
Fragiles

Czego to nauczyciele nie wymyślą: Elli ma prowadzić korespondencję e-mailową z kompletnie obcym chłopakiem z angielskiej szkoły partnerskiej. W dodatku po angielsku! W to, że Justin wygląda prawie tak dobrze jak David Beckham i jest hrabią, Elli oczywiście nie wierzy. Do dnia, kiedy Justin nagle przyjeżdża...

Po raz kolejny sięgnęłam po literaturę dla młodszych czytelników. Tym razem poznałam historię Elli i jej kumpeli. Główna bohaterka w ramach szkolnego projektu, prowadzi korespondencję e-mailową z obcym chłopakiem z angielskiej szkoły partnerskiej. Nie biorąc całej sprawy na poważnie, opowiada mu głupoty, wysyła zdjęcie swojej psiapsióły, wciskając mu kit, że to ona we własnej osobie. Sytuacja się komplikuje, gdy chłopak nagle przyjeżdża...

Historia jakich dziś nie brakuje, a jednak przyjemnie się ją czytało. Fabuła nie była skomplikowana, zakończenie dość przewidywalne, ale i tak do zaakceptowania. Jeśli chodzi o bohaterów... o tu można się już doczepić. Elli to niezwykle ciekawa osóbka - zafascynowana światem roślin czternastolatka, miła, choć niezbyt inteligentna... problem w tym, że słucha swojej "cudownej" kumpeli, przez którą robi sobie mnóstwo kłopotów. Mowa o Fridzie - jej rówieśniczce, rozpieszczonej dziewczynie, która uwielbia być w centrum uwagi i rządzić ludźmi. To ona...

Jolantino | 2011-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Śmieszna książka, ukazująca, jak nawet niewielka intryga może obrócić się przeciwko tobie, lecz prawdziwa miłość prędzej czy później i tak się odnajdzie :D

BookAda | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : E-mail z buziakiem – A nie mówiłam !
Autor : Thomas Brinx, Anja Kömmerling
Wydawnictwo : Adamus
Ilość stron : 169
Ocena : 5/10
Status : moja (kupiona za 4.99 w Biedronce)

Aż wstyd się przyznać ale książkę kupiłam bo nie było nic innego. Okładka odstrasza, opis jest taki sobie ale wierzcie mi, była najnormalniejszą książką z tej wyprzedaży. A co tam ? Mama kupi to wezmę :P

Opowiada ona o dwóch przyjaciółkach Elli i Fridzie, które mają pewne młodzieżowe oczywiście problemy. Ella koresponduje w ramach międzynarodowego projektu z Justinem, który mieszka w Anglii i podaje się za hrabię. Oczywiście dziewczyny uznają, że chłopak zmyśla i same też zamierzają nagiąć prawdę. Jakie skutki to przyniesie ? Kiedy Justin nieoczekiwanie przyjeżdża do Niemiec dziewczyny są przerażone. Ale reszty dowiecie się jak przeczytacie. Frida jest wmieszana w historię z Justinem ale jej własne przygody też są ciekawe. W sumie nawet nie wiem czy można je...

sztuku | 2011-10-08
Na półkach: 2011, Przeczytane

Po książkę ''E-mail z buziakiem'' sięgnęłam z bardzo prostych powodów. Chciałam przeczytać, coś lekkiego, odprężającego, książkę przy której nie trzeba zbytnio myśleć. I ta powieść ma w sobie wszystkie wymienione cechy powyżej. Ale to dobrze, czy może raczej źle?

W książce występują tak na prawdę dwie główne bohaterki: Ellie i Frida. Są one najlepszymi przyjaciółkami i chodzą do równoległych klas. W klasie Ellie nauczycielka angielskiego wymyśla fantastyczny projekt. Każdy z uczniów losuje imię chłopaka bądź dziewczyny z ,którym będzie korespondować poprzez e-maile. Ellie wylosowuje Justina z którym bardzo dobrze jej się rozmawia. Do chwili w ,której zaczyna wypisywać same kłamstwa i wysyła zdjęcie przyjaciółki zamiast własnego. Wszystko by poszło nieźle, lecz pewnego dnia Justin w jednym z E-maili pisze ,że przyjeżdża do jej miasta i będą mieli okazję lepiej się poznać. Obie dziewczyny są w szoku i nie wiedzą co robić. Ellie idzie na żywioł i nie chcąc tracić chłopaka ,będzie...

Sunny-Dreamer | 2014-09-15

Książka trafiła do mnie niespodziewanie. Zobaczyłam ją w bibliotece i pomyślałam ,,Co to takiego?". Odwróciłam, przeczytałam streszczenie o czym ona jest i stwierdziłam BIORĘ!
Okładką ona nie powala... jest ona stworzona w dość dziecinny sposób, nie spodobała mi się, ale postanowiłam nie oceniać po okładce, tylko po samej treści.
Opowiadanie bardzo ciekawe, pełne humoru i młodzieńczych miłostek. Na błędach trzeba się uczyć - i to stwierdzenie chyba najbardziej oddaje morał tej książki... no i może jeszcze, że kłamstwo ma krótkie nogi.
Lekka, przyjemna, ale i wciągająca. Jestem jak najbardziej na tak!
Pozdrawiam serdecznie!

Folkowa | 2015-05-10

Momentami denne i naciągane romansidło dla młodych pseudo nastolatek... Przydatne, jeśli chcesz się odmóżdżyć w chłodny wieczór.

Natalia | 2012-07-21
Przeczytana: 26 czerwca 2012

bardzo fajna książka, przyjemnie mi się ją czytało chociaż uważam że początek i środek książki, był o wiele lepszy od końca. trochę się zawiodłam, ale mimo wszystko, polecam ją każdej nastolatce :)

natcio | 2014-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Widzę, że wielu osobom średnio podobała się książka, ale na pewno nie mnie. Lekka powieść, idealna po ciężkim dniu.

Nata-lia -_- | 2011-10-17
Przeczytana: październik 2011

Bardzo fajnie się czytało, wciągająca i ciekawa akcja. Serdecznie polecam.

olsoneqq | 2013-06-07

Uwielbiam