Supernatural: John Winchester's Journal

HarperEntertainment
2009-02-03
2009-02-03
978-0061706622
john winchester journal dziennik supernatural

"John Winchester's Journal" był miłą okazją do powrotu do światu z serialu. Wiedząc, że serial już się zakończył i nie będzie nowych odcinków, czasami bardzo brakuje mi Sama i Deana, więc zaczęłam czytać tą książkę gdy tylko trafiła w moje ręce.

Dziennik pozwala nam lepiej poznać Johna i jego motywacje, zrozumieć jego charakter i wielką miłość do Mary, ale pokazuje nam też dorastanie Sama i Deana. Naprawdę mnie zainteresował od pierwszych stron. Radzenie sobie z żałobą, żal i złość widoczne w każdym wpisie... Naprawdę można było odczuć te troski.

Mimo to, to wciąż dziennik, nie powieść. John opisuje w nim różne wydarzenia, rok po roku, od śmierci Mary do 2005 roku, do czasu gdy w końcu trafia na trop demona, który zabił jego żonę, i zaczyna się akcja serialu - wtedy pojawia się jego ostatni wpis.

Ciekawie było obserwować przemianę Johna Winchestera w miarę jak leciały lata - na początku wpisy są krótkie, dotyczą życia, jego trosk i chłopców, ale też jego pierwszych polowań i odkrywania świata łowców. Czym dalej jednak zajdziemy znajdziemy więcej notatek, informacji o potworach, a wpisy o życiu pojawiają się rzadziej. Mimo to Johna nie opuszcza pragnienie pomszczenia żony oraz chronienia jego rodziny. Nigdy nie zapomina jak to wszystko się zaczęło.

Wpisy o potworach czasami były ciekawe, ale niektóre tylko skanowałam wzorkiem i ruszałam do kolejnych bardziej osobistych wpisów - bo komu chciałoby się czytać cały egzorcyzm po łacinie? Nie parę linijek, ale kilka stron? W dodatku czasami czcionka wybrana do tych właśnie notatek sprawiała, że pojedyncze teksty było ciężej rozszyfrować. Wiele jednak było ciekawych - szczególnie gdy niektóre z nich w przyszłości będą przydatne dla Sama i Deana ;)

Myślę, że dzięki temu dziennikowi można lepiej zrozumieć całą trójkę Winchesterów - poznając dzieciństwo chłopców, widzimy co ich kształtowało, jak zostali tym kim są, jak wpływały na nich decyzje Johna. Z pewnością spodoba się wiernym fanom serialu ;) Naprawdę wciągnęły mnie osobiste wpisy Johna, 20 lat zawartych we wpisach w jednym dzienniku, wszystkie rocznice, których nie mógł spędzić z żoną, wszystkie urodziny chłopców, ich przeprowadzki, zmiany szkół. Żaden z Winchesterów nie miał lekko!

Tylko dla fanów serialu i to też tych z dużym samozaparciem.

Rozumiem użycie różnych fontów, żeby wystylizować książkę na rzeczywisty dziennik, ale, na litość, można było użyć bardziej czytelnych :(

Tylko dla fanów serialu i to też tych z dużym samozaparciem.

Książka tylko dla fanów Supernatural. Ale w sumie czego innego można by się spodziewać do książki, która została napisana jako uzupełnienie serialu i właśnie tak powinno się ją traktować.
John Winchester to jeden z bohaterów Supernatural. Prowadził on dziennik, w którym m.in. opisywał spotkane przez siebie potwory i to jak można je rozpoznać i zabić. Dziennik, który niejednokrotnie pomagał głównym bohaterom, Deanowi i Samowi (synowie Johna) radzić sobie z napotkanymi istotami nadprzyrodzonymi. Książka, jak sam tytuł mówi, to właśnie ten dziennik.
"John Winchester's journal" to przemyślenia Johna, krótkie wpisy opisujące ich dzień, jak również liczne opisy różnych stworów, łacińskie sentencje i magiczne pułapki.
Osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z serialem, niewiele z tej książki zrozumie.

Książka jest dosyć ciekawa, jak jest się maniakiem serialu, ale w innym przypadku... ja mam to szczęście wręcz ubóstwiać Supernatural i książka bardzo mi się podobała: bardzo miłe uzupełnienie informacji po zakończeniu oglądania wszystkich sezonów.

Bywała nudna.
Nic szczególnego. Taka dodatkowa próba zarobienia na popularności serialu.

Bywała nudna.
Nic szczególnego. Taka dodatkowa próba zarobienia na popularności serialu.

Tylko dla fanów serialu ^^

Tylko dla fanów serialu ^^