Opowieści wigilijne mojej niani

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-030-0
opowieści, biblia, niania, wigilia
Aleksandra

Biblia staje się wspaniałą powieścią, z wartką akcją, nieprzeciętnymi postaciami, uniwersalnymi problemami dobra i zła; jest opowieścią zawsze niezmiennie o miłości, która działa na wyobrażnię - o miłości Boga do swego ludu. Najpiękniejsze historie biblijne to to pasjonująca historia, bez powtórzeń, spisów prawa czy genealogii. Walter Wangerin wykorzystuje swoje literackie i teologiczne wykształcenie, tworząc niezwykle żywe postacie biblijne - bada motywy ich postępowania, uczucia, które nimi kierują, relacje między ludźmi i maluje bogate tło, na którym rozgrywa się opowieść. W opowieściach o miłości, zmaganiach człowieka i sił nadprzyrodzonych odnajdujemy odwieczne pragnienia ludzi, które do Biblii zawsze przyciągały miliony czytelników. Autor ukazuje kontekst biblijnych historii, abyśmy w pełni mogli zrozumieć ich dramatyzm i znaczenie.

alexsimagination | 2015-06-07
alter_ego | 2014-12-17