Okładka książki Jajko Księżyca

978-83-62199-13-6
typ
papier
Ag2S
3,77 (13 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Mam na imię Anabella i chcę opowiedzieć co mi się niedawno zdarzyło. A były to absolutnie dziwne i niezwykłe rzeczy. Dziwne i Niezwykłe: tak właśnie. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

To bardzo piękna i poruszająca opowieść o dwunastoletniej dziewczynce, wyruszającej w niepokojącą wędrówkę przez świat z pogranicza łagodnej, czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
monyk | 2011-12-06

Zofia Beszczyńska to poetka, a zarazem autorka utworów fantastycznych, a także krytyk literacki i tłumaczka z francuskiego.

Główną bohaterką jest Anabella. Wydawałoby się, że to zwykła nastolatka jakich wiele. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Do domu naprzeciw wprowadza się nieznajomy.. I wtedy zaczyna się najdziwaczniejsza przygoda dziewczyny.. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

Kim jest sąsiad? Jaka przygoda spotka nastolatkę? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

To piękna, niepokojąca i poruszająca historia o dziewczynce, która przypadkowo trafia do świata, który łączy łagodną, magiczną i czarodziejską baśń i mrożący krew w żyłach, przerażający horror. Ta wędrówka całkowicie zmieni życie nastolatki.

Przyznam, że "Jajko księżyca" to bardzo intrygująca i zaskakująca powieść. Sama nie do końca zrozumiałam cały ten świat, który przedstawiła autorka. Tym bardziej, że główna bohaterka nie wie czy podróż, którą odbyła jest realna czy t...

klopusik | 2013-03-24

Książka jest taka ,,zakręcona" zwłaszcza w Domu Naprzeciwko, ale bardzo fajna. Polecam :)

MaybeMarta1 | 2014-01-04
Przeczytana: 19 grudnia 2013

MASAKRA :/ nie polecam tej książki

basia | 2012-03-29

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku