Jajko Księżyca

978-83-62199-13-6
typ
papier
Ag2S
3,73 (15 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Mam na imię Anabella i chcę opowiedzieć co mi się niedawno zdarzyło. A były to absolutnie dziwne i niezwykłe rzeczy. Dziwne i Niezwykłe: tak właśnie. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

To bardzo piękna i poruszająca opowieść o dwunastoletniej dziewczynce, wyruszającej w niepokojącą wędrówkę przez świat z pogranicza łagodnej, czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
monyk | 2011-12-06

Zofia Beszczyńska to poetka, a zarazem autorka utworów fantastycznych, a także krytyk literacki i tłumaczka z francuskiego.

Główną bohaterką jest Anabella. Wydawałoby się, że to zwykła nastolatka jakich wiele. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Do domu naprzeciw wprowadza się nieznajomy.. I wtedy zaczyna się najdziwaczniejsza przygoda dziewczyny.. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

Kim jest sąsiad? Jaka przygoda spotka nastolatkę? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

To piękna, niepokojąca i poruszająca historia o dziewczynce, która przypadkowo trafia do świata, który łączy łagodną, magiczną i czarodziejską baśń i mrożący krew w żyłach, przerażający horror. Ta wędrówka całkowicie zmieni życie nastolatki.

Przyznam, że "Jajko księżyca" to bardzo intrygująca i zaskakująca powieść. Sama nie do końca zrozumiałam cały ten świat, który przedstawiła autorka. Tym bardziej, że główna bohaterka nie wie czy podróż, którą odbyła jest realna czy też nie. Może po prostu całą sytuację...

julka | 2015-03-24

Kolejna książka o trudno zrozumiałym dla mnie przesłaniu.Nie do końca wiem,czy warto ją polecać,ale może tak naprawdę to ja mam wygórowane ambicje do książek:-(

MaybeMarta1 | 2014-01-04
Przeczytana: 19 grudnia 2013

MASAKRA :/ nie polecam tej książki

basia | 2012-03-29

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica