Jajko Księżyca

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-62199-13-6
Ag2S

Mam na imię Anabella i chcę opowiedzieć co mi się niedawno zdarzyło. A były to absolutnie dziwne i niezwykłe rzeczy. Dziwne i Niezwykłe: tak właśnie. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

To bardzo piękna i poruszająca opowieść o dwunastoletniej dziewczynce, wyruszającej w niepokojącą wędrówkę przez świat z pogranicza łagodnej, czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

6 (4 ocen i opinii)
Być jak Erica
Michelle Painchaud

0 (0 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Klawisze
Drauzio Varella

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kahhs | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Hmm... książka bez fabuły, miejscami dla mnie niezrozumiała. Trochę fantastyczna, czasami straszna. Zaczyna się normalnie. Dziewczynka się przedstawia, mówi o sobie i swojej mamie. Lecz potem... opisuje całkowicie dziwne zdarzenia.
Raz czy dwa w trakcie czytania miałam ochotę tę książkę odłożyć z powrotem (tak jak pisałam: miejscami nie do końca zrozumiała), jednak jest w niej coś, co mimo wszystko każe czytać dalej. Nie mam pojęcia, co. Może to, że kiedy kończymy czytanie, mamy dziwne uczucie, że nasz świat jest normalny? Że przecież przed chwilą byliśmy całkowicie gdzie indziej, przeżywaliśmy z Anabellą dziwne przygody, a tu nagle zwykła codzienność? Może o to chodzi. Ale nie wiem.
Nie polecam.

julka | 2015-03-24

Kolejna książka o trudno zrozumiałym dla mnie przesłaniu.Nie do końca wiem,czy warto ją polecać,ale może tak naprawdę to ja mam wygórowane ambicje do książek:-(

MaybeMarta1 | 2014-01-04
Przeczytana: 19 grudnia 2013

MASAKRA :/ nie polecam tej książki

monyk | 2011-12-06

Zofia Beszczyńska to poetka, a zarazem autorka utworów fantastycznych, a także krytyk literacki i tłumaczka z francuskiego.

Główną bohaterką jest Anabella. Wydawałoby się, że to zwykła nastolatka jakich wiele. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Do domu naprzeciw wprowadza się nieznajomy.. I wtedy zaczyna się najdziwaczniejsza przygoda dziewczyny.. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

Kim jest sąsiad? Jaka przygoda spotka nastolatkę? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

To piękna, niepokojąca i poruszająca historia o dziewczynce, która przypadkowo trafia do świata, który łączy łagodną, magiczną i czarodziejską baśń i mrożący krew w żyłach, przerażający horror. Ta wędrówka całkowicie zmieni życie nastolatki.

Przyznam, że "Jajko księżyca" to bardzo intrygująca i zaskakująca powieść. Sama nie do końca zrozumiałam cały ten świat, który przedstawiła autorka. Tym bardziej, że główna bohaterka nie wie czy podróż, którą odbyła jest realna czy też nie. Może po prostu całą sytuację...

basia | 2012-03-29
Przeczytana: luty 2012