Jajko Księżyca

Wydawnictwo: Akapit Press
4 (18 ocen i 5 opinii)
978-83-62199-13-6
Ag2S

Mam na imię Anabella i chcę opowiedzieć co mi się niedawno zdarzyło. A były to absolutnie dziwne i niezwykłe rzeczy. Dziwne i Niezwykłe: tak właśnie. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

To bardzo piękna i poruszająca opowieść o dwunastoletniej dziewczynce, wyruszającej w niepokojącą wędrówkę przez świat z pogranicza łagodnej, czarodziejskiej baśni i mrożącego krew w żyłach horroru.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-247-Jajko_ksi%C4%99zyca

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Powrót do Daringham Hall
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Z jednym wyjątkiem
  • Sekret Sonji
  • Zwykły człowiek
  • Szturmując niebo
  • Wyspa
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tajemnica domu Helclów
  • Podziemny labirynt
  • Nie tacy oni straszni
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

7,11 (9 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,32 (73 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kahhs | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Hmm... książka bez fabuły, miejscami dla mnie niezrozumiała. Trochę fantastyczna, czasami straszna. Zaczyna się normalnie. Dziewczynka się przedstawia, mówi o sobie i swojej mamie. Lecz potem... opisuje całkowicie dziwne zdarzenia.
Raz czy dwa w trakcie czytania miałam ochotę tę książkę odłożyć z powrotem (tak jak pisałam: miejscami nie do końca zrozumiała), jednak jest w niej coś, co mimo wszystko każe czytać dalej. Nie mam pojęcia, co. Może to, że kiedy kończymy czytanie, mamy dziwne uczucie, że nasz świat jest normalny? Że przecież przed chwilą byliśmy całkowicie gdzie indziej, przeżywaliśmy z Anabellą dziwne przygody, a tu nagle zwykła codzienność? Może o to chodzi. Ale nie wiem.
Książkę polecam, ale osobom troszkę starszym- 17, 18 lat. Dla dzieci może to być zbyt... dziwna książka

julka | 2015-03-24

Kolejna książka o trudno zrozumiałym dla mnie przesłaniu.Nie do końca wiem,czy warto ją polecać,ale może tak naprawdę to ja mam wygórowane ambicje do książek:-(

monyk | 2011-12-06

Zofia Beszczyńska to poetka, a zarazem autorka utworów fantastycznych, a także krytyk literacki i tłumaczka z francuskiego.

Główną bohaterką jest Anabella. Wydawałoby się, że to zwykła nastolatka jakich wiele. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Do domu naprzeciw wprowadza się nieznajomy.. I wtedy zaczyna się najdziwaczniejsza przygoda dziewczyny.. A wszystko zaczęło się od Domu Naprzeciwko.

Kim jest sąsiad? Jaka przygoda spotka nastolatkę? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

To piękna, niepokojąca i poruszająca historia o dziewczynce, która przypadkowo trafia do świata, który łączy łagodną, magiczną i czarodziejską baśń i mrożący krew w żyłach, przerażający horror. Ta wędrówka całkowicie zmieni życie nastolatki.

Przyznam, że "Jajko księżyca" to bardzo intrygująca i zaskakująca powieść. Sama nie do końca zrozumiałam cały ten świat, który przedstawiła autorka. Tym bardziej, że główna bohaterka nie wie czy podróż, którą odbyła jest realna czy też nie. Może po prostu całą sytuację...

MaybeMarta1 | 2014-01-04
Przeczytana: 19 grudnia 2013

MASAKRA :/ nie polecam tej książki

basia | 2012-03-29
Przeczytana: luty 2012