Metamorfeusz, czyli magiczny kasztan

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Dwunastoletnia Barbarka Korczyńska podczas spaceru znajduj pozornie zwyczajny kasztan, który nagle ożywa. Okazuje się, że jest przedziwnym stworzeniem, Metamorfeuszem, posiadającym nieograniczoną zdolność dokonywania przeróżnych metamorfoz postaci...

nellanna | 2015-04-02

Zupełnie przypadkiem stałam się posiadaczką tej książki, leżała sobie długo na półce, aż przyszła na nią kolej. Podejrzewałam, że adresowana li tylko do młodzieży a ja się już nie zaliczam ale dosłownie ją pochłonęłam w jeden paskudny dzień- vide',za oknem pada mi deszcz ze śniegiem-i chętnie poznałabym jakąś inną próbkę talentu autorki!Świetnie skonstruowana, oparta na prostym schemacie i pomyśle- ale jak zrealizowana? Sympatyczni bohaterowie, ani chwili sie nie nudziłam, było i zabawnie i lekko i pouczająco. Książka jest starannie wydana, na kredowym papierze (!)ma ilustracje i dawno sie tak dobrze nie bawiłam.

Ta książka jest bardzo pouczająca. Myślę, że główna bohaterka na końcu opowiadania zrozumiała, iż jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Lektura bardzo mnie zaciekawiła i dlatego przeczytałam ją w krótkim czasie. Serdecznie polecam. ;)

Alicja Okpisz | 2012-10-15
Przeczytana: 01 czerwca 2012