Dzikie Kury. Lisi alarm

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzikie kury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Die Wilden Hühner, Fuchsalarm
PannaP

Banda Dzikich Kur jest zdenerwowana i zaintrygowana - Szprota ogłosiła lisi alarm! Według ich słownika lisi alarm oznacza szczególne niebezpieczeństwo, zagrożenie czyjegoś życia. Rzeczywiście, to sprawa życia i śmierci: babcia Zagórna chce zabić wszystkie swoje kury! Jednak banda Kur nie zamierza do tego dopuścić. Powstaje niesamowity plan. Ale jak pięć dziewczynek ma porwać piętnaście ruchliwych i głośnych ptaków, tak by babcia tego nie zauważyła? I dokąd je wywieźć? Dzikie Kury wciąż nie mają kwatery głównej. Czy może teraz powinny poprosić o pomoc swoich zagorzałych przeciwników, chłopców z bandy Pigmejów

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 23 września 2016

Szanowni państwo, czyżby pomiędzy Pigmejami, a Dzikimi Kurami nastał rozejm? Czyżby rodziła nam się przyjaźń?
Proszę bardzo, jak kury łączą ludzi!
Książkę bardzo przyjemnie się czyta, choć jest sporo dłuższa od poprzednich części. Różnicy w długości się jednak nie czuje!
Wszystko zawdzięczamy świetnie skonstruowanej akcji i postaciom.
Pani Funke - kłaniam się pani do stóp :)

Update 23.09.2016 - 7.5
Zachowałam nieco inne wrażenia z dzieciństwa, ale wciąż dobrze się bawiłam, czytając tę powieść.

Luelle | 2014-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Jak na razie najlepsza część Dzikich Kur. Dużo przygód i zabawnych akcji. Szybko się czyta. Z przyjemnością obserwujemy zacieśniającą się przyjaźń pomiędzy Pigmejami i Dzikimi Kurami ;)) Fascynujący powrót do lat dziecięcych

ewe98 | 2010-11-26

^^

Annalynne | 2011-02-19
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie książka była bardzo dobra ;) No, prawie genialna. Czytało się ją niezmiernie lekko i przyjemnie, a do tego było zabawnie.

Nadine269 | 2011-01-31
Przeczytana: czerwiec 2010

Zakochałam się w całej sadze.

sztuku | 2011-06-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Zupełnie nie wiem czemu wypożyczyłam tę książkę. Chyba była to ciekawość, przynajmniej tak mi się wydaje. Chciałam zobaczyć czy w kolejnym tomie główne bohaterki staną bardziej ''dojrzałe''. Bo czytając wcześniejszą część miałam wrażenie ,że główni bohaterowie są zwykłymi dziećmi. Ale to może tylko mój wymysł :D

Muszę przyznać ,ze ta część była chyba o połowę dłuższa od poprzedniej. Ale w niczym mi to nie przeszkadzało ponieważ książka nie jest dużych rozmiarów, a i na czcionkę też nie można narzekać. O wiele lepiej czytało mi się ten tom. Nie wiem czemu..może wątek miłosny? ,a może po prostu ciekawszy pomysł?

Kilka słów jakimi mogła bym opisać tę książkę- ciekawa ,język prosty , interesująca , lekka , wzbudza śmiech jak i smutek. Jednym słowem warto przeczytać dlatego POLECAM!

Opis książki z tyłu okładki dotyczy wykradnięcia 15 kur babci Zagórnej. Która chce je wszystkie zabić bo są już stare. Lecz ten plan zostaje zrealizowany już w połowie książki. A potem zaczynają się dwa...

naczelnakura_1 | 2011-06-15
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Ta książka bardzo przypadła mi do gustu.Szprota, Truda, Melania, Frida i Wilma chcą uratować 15 kur, które babcia Szproty chce zabić! Powstaje niesamowity plan...Ale jak pięć dziewczynek ma porwać 15 ruchliwych i głośnych ptaków? I dokąd je wywieźć? Czy może teraz powinny poprosić o pomoc swoich zagorzałych przeciwników, chłopców z bandy Pigmejów ?

kaajka9 | 2012-11-24

jak sobie przypomne jak to czytałam ..... :D
książka była wspaniała, wręcz znakomita pokochałam dzikie kury jakby istniały naprawdę i..... po prostu brak mi słów by jeszcze coś o niej pisać :D

fuzja | 2012-07-25
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Cornelia Funke jest znakomitą pisarką, potarafi wciągnąć czytelnika, a Dzikie Kury są wyjątkowo udane.

Arissa | 2012-03-14

Fajna... dla 10/11 latki ^^ ale dla starszych tez :P mozna sie posmiac ;P