IX zmiana

Warbook
2012-07-25
2012-07-25
wojsko militaria afganistan wojna

Okładka książki Czerwony krąg. Historia snajpera Navy SEALs i trenera najskuteczniejszych strzelców amerykańskich sił zbrojnych John David Mann, Brandon Webb
Czerwony krąg.... John David Mann, Br...
Okładka książki Pluton wyrzutków John R. Bruning, Sean Parnell
Pluton wyrzutków John R. Bruning, Se...
Okładka książki Trzynaście moich lat w JW GROM Andrzej K. Kisiel, Marcin Rak
Trzynaście moi... Andrzej K. Kisiel, ...

Autor wystawia WP laurkę, którą jednak fajnie się czyta. Widać, że autor posiada wiedzę na temat współczesnego uzbrojenia i współczesnego konfliktu asymetrycznego. W książce mamy znanych już z poprzedniej książki bohaterów oraz połączenie historii sensacyjno - wojskowej. Książka nie nudzi, czyta się ją łatwo, szybko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam.

Za dużo różnych wątków i dla tego każdy z nich poruszony jest dosyć powierzchownie. Książka średnia, chociaż ma całkiem dobre fragmenty. Po jej przeczytaniu nadal nie wiem po co ci żołnierze tam pojechali? Po co zabijali innych ludzi? Jaki ja, jako obywatel Polski miałem w tym interes, żeby prowadzono tę wojnę? Bo przecież jako podatnik za to wszystko zapłaciłem. Zbyt dużo pytań bez odpowiedzi.

Świetnie się czyta, wciąga z kopytami. Bardzo ciekawa fabuła, świetni bohaterzy. Autentyczne wydarzenia świetnie wplecione w historię - wg mnie super zabieg. Jedna z lepszych książek o współczesnej wojnie jaką czytałem. Kapitalny materiał na scenariusz filmowy!

Autor w mieszance faktów i fikcji przedstawił dobrze warunki IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Znam z relacji znajomych, którzy uczestniczyli w "pokojowej" misji w Afganistanie jak wyglądała służba, a czytając powieść Gawędy widziałem w beletryzowanej formie ich wspomnienia. Jedynym minusem jest dla mnie kobieca "rola", ale dawno nie spotkałem się w polskich powieściach sensacyjnych z żywymi, a nie papierowymi postaciami kobiecymi. To oczywiście moja subiektywna ocena, lecz mimo to polecam zarówno panom i paniom.

Wielowątkowa powieść o zaangażowaniu SZ RP w konflikcie w Afganistanie. Pokazuje realia codziennej walki z terrorystami, ze strachem i ze spartańskimi warunkami.
Bardzo ciekawie napisana książka, przez człowieka, który wie o czym pisze, chociaż sam żołnierzem nie jest. Oczywiście nie jest to stuprocentowe przedstawienie rzeczywistości, ale autor potrafi wprowadzić czytelnika w tamte realia. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że momentami czuć namiastkę strachu, który towarzyszy żołnierzom podczas codziennej służby.
Polecam każdemu zainteresowanemu tematyką konfliktów zbrojnych, w szczególności konfliktów asymetrycznych. Wszyscy inni powinni przeczytać, żeby zrozumieć sens misji ISAF.

W mojej ocenie książka jest zbyt długa, a wielowątkowa fabuła może wprowadzić czytelnika w lekkie zakłopotanie. Dialogi powieściowych żołnierzy nie zawsze pasują do frazeologii naszych wojaków. Tyle słów krytyki. Pozytywnie oceniam tę książkę, oddaje ona klimat wojny w Afganistanie, sytuacje w niej zawarte mogły się wydarzyć naprawdę. Gawęda ma ogromną wiedzę na temat misji PKW z perspektywy żołnierza, dzięki czemu czytelnik ma możliwość przeniesienia się do surowej krainy u podnóża Hindukuszu. Książka jest bardzo realistyczna i dobrze napisana.

To moja pierwsza książka tego autora. Muszę przyznać, że podchodziłem do niej trochę jak do jeża, bo jakoś do tej pory nie trafiłem na dobrą książkę polskiego autora dotyczącą misji pokojowych.

Już po przeczytaniu pierwszych stron wiedziałem, że strzał w przysłowiową dziesiątkę. Książka jest rewelacyjną mieszanką fikcji i faktów - czytelnik zostaję wciągnięty w wir wydarzeń i bardzo ciężko mu się z niego wyrwać przed przeczytaniem ostatniej strony.

Polecam pozycję nie tylko miłośnikom książek o tematyce militarnej, ale każdemu kto lubi czytać dobre napisane historie o bohaterstwie, przyjaźni i poświęceniu.

bardo dobra i ciekawa fajnie się czyta a co ważne nie nudzi się na 10 stronie bo ciągle jest utrzymane tęp i napięcie polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja recenzja pod linkiem --> http://trzynasty-schron.net/ie_ksiazki_IX_zmiana.htm

• Warbook

Dodaj cytat z książki IX zmiana