DziadekDoOrzechów 
Uwielbiam literaturę faktu, realistyczne opisy i postacie oraz przede wszystkim wartką akcję, która wciąga mnie na wiele godzin, a wraz z interesującą i przemyślaną fabułą pozostawi ślad w mej pamięci. Kwintesencją idealnej książki jest skłonienie mnie do refleksji. Od niedawna kolekcjonuję książki o tematyce militarnej (ze szczególnym upodobaniem do treści policyjnych). Do moich ulubionych książek na półkach zaliczam pozycje stanowiące zapis wspomnień byłych Policjantów, najczęściej w formie powieści kryminalnych. Uwielbiam również relacje byłych żołnierzy - "specjalsów", którzy opisują przebieg współczesnych konfliktów, zwłaszcza tych na Bliskim Wschodzie. Mimetyzm to słowo dobrze odzwierciedlające mój gust literacki. Po przeczytaniu interesującej książki zawsze staram się odzwierciedlić me odczucia pisząc recenzje, do przeczytania których serdecznie zachęcam.
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 17 książek i 12 cytatów, ostatnio widziany 6 tygodni temu
Teraz czytam
  • Skazaniec. Liczba Życia
    Skazaniec. Liczba Życia
    Autor:
    "Pisząc swoje wyznania, dochodzę do wniosku, że muszę opowiedzieć wam o mało znanych rewirach więziennego życia. Ukrytych w cieniu, zepchniętych na margines, obwarowanych zmową milczenia i reguła...
    czytelników: 440 | opinie: 35 | ocena: 7,95 (271 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-09 21:57:17
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: Skazaniec (tom 6) | Seria: Skazaniec
 
2019-01-09 21:56:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Naval po raz kolejny nie zawiódł i w przystępny, prosty sposób przelał na papier swoje wspomnienia z działań GROM-u na wodach Zatoki Perskiej. 197 dni roboty pokrótce opisał na 274 stronach. Jest kilka fotografii, ciekawych anegdot i generalnie opis panującej otoczki wokół jednostki w latach 2001-2002. Gratka dla koneserów. Ot, wciągająca powieść dla przeciętnego czytelnika.

 
2018-12-21 14:28:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo cenne źródło wiedzy - zwłaszcza wspomnienia policjantów z początków II Wojny Światowej, zważając na deficyt informacji w tej materii. Polecam jako lekturę dla samego siebie.

 
2018-12-21 14:20:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Linie Frontu

Poprzednia książka pana Kaliciaka o obronie City Hall w Karbali była przeze mnie wychwalana za dużą część poświęconą historii tamtego regionu i okoliczności zaangażowania polskiej armii w konflikt w Iraku. W przypadku "Afganistanu. Odpowiedzieć ogniem" mamy podobny rys historyczny oraz fenomenalnie wyjaśnione zawiłości afgańskie związane ze specyfiką terenu i różnorodnością etniczną.... Poprzednia książka pana Kaliciaka o obronie City Hall w Karbali była przeze mnie wychwalana za dużą część poświęconą historii tamtego regionu i okoliczności zaangażowania polskiej armii w konflikt w Iraku. W przypadku "Afganistanu. Odpowiedzieć ogniem" mamy podobny rys historyczny oraz fenomenalnie wyjaśnione zawiłości afgańskie związane ze specyfiką terenu i różnorodnością etniczną. Oczywiście główny wątek jest również bardzo ciekawy, a opisy przebiegu kontaktów ogniowych niezwykle wciągające. Polecam. A twórcy podręczników mogą uczyć się od autora sposobu przekazywania wiedzy.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
320 99 768
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd