Enkidu

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-10939-1
glass_arm

Siedziałem na obrotowym fotelu, pokrytym sztucznym tworzywem, doskonale udającym skórę. Nogi zwaliłem niedbale na lśniący politurą blat dębowego biurka. Biurko zrobiono z prawdziwego dębu, przeszmuglowanego z jednego z krajów Europy Środkowej.
Jacob, mój były pryncypał, Panie świeć nad jego skołotaną duszyczką, miał kilka takich biurek...
Fragment

Tomek | 2017-07-15
Przeczytana: 2017 rok

Lata temu przeczytałem "Złote Brighton" Natansona i zrobiło wtedy na mnie duże wrażenie. Teraz wpadła mi w ręce powieść pt. "Enkidu" i stwierdzam, że autor miał dar pisania łatwo-się-czytających historii. Tym razem zaserwował nam sałatkę kryminału z mitologią w tle. Szybka akcja, smakowite opisy posiłków i lekko pornograficzne miłości z dojrzałymi kobietami. Przyjemne czytadełko na letnie popołudnie, ale bez ambicji na Nobla.

KolinWawa | 2016-09-26
Przeczytana: 10 czerwca 2014