Śmiertelny koktajl

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Cykl: Kay Scarpetta (tom 12)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Blow Fly
837469064X
Kara

Kay Scarpetta jako prywatny konsultant sądowy angażuje się w sprawę, która ogromnie niepokoi jej kolegów z Luizjany. W podłym hotelu znaleziona zostaje martwa kobieta, ubrana do wyjścia, z kluczykami w dłoni. Historia jej zaników świadomości, jej gwałtownych wybuchów, kiedy znajduje się w stanie zamroczenia, nasuwa wiele pytań co do przyczyny śmierci. Scarpetta otrzymuje wiadomość, która mrozi jej krew w żyłach: Jean-Baptiste Chandonne – osławiony i podstępny Wilkołak – chce się z nią zobaczyć.

Z celi śmierci domaga się spotkania z doktor Scarpettą. Tylko jej zamierza wyjawić tajemnice, które chcą poznać władze.

Czy jego prośba wiąże się z jakiś sposób ze sprawą w Luizjanie? Doktor Kay musi zmierzyć się z czymś, co przewróci do góry nogami całe jej życie.

Śmiertelny koktajl przedstawia bohaterkę serii w wyjątkowy sposób. Czeka ją ogromne wyzwanie oraz silny szok związany z kochaną przed laty osobą. Po raz pierwszy autorka odkrywa jej bardziej kobiece i delikatne strony osobowości, choć nadal pozostaje ona w naszych oczach profesjonalistką. Książka podejmuje dramatyczne wątki z poprzednich powieści: miłosć do Wesleya Bentona, poczynaniami diabolicznego przestępcy, zwanego Wilkołakiem, szczególny związek lączący ją z Lucy, jej siostrzenicą. Teraz – pozbawiona swojej władzy i stanowiska –Scarpetta opuszcza Richmond, wraca na rodzinną Florydę, gdzie pracuje jako konsultant sądowy. Cały czas próbuje pokonać paraliżujący ją strach, który nie opuszcza pani patolog od chwili spotkania z Wilkołakiem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Smiertelny_koktajl-p-4464-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Smiertelny_koktajl-p-4464-.html

hanterkaa | 2016-07-27

W "Śmiertelnym koktajlu" sporo jest elementów powieści sensacyjnej,ale tak naprawdę autorka większy nacisk kładzie na portrety psychologiczne.Mnóstwo tu opisów emocji,przede wszystkim negatywnych.Wszyscy pozytywni bohaterowie są nieszczęśliwi i cierpią.Jednak to skupienie się na uczuciach ma jedną zaletę–otóż powieść odbiera się odrobinę mniej jak sensacyjne czytadło,a bardziej jak psychologiczny dramat.Książka podobała mi się,aczkolwiek poprzednia część o doktor Kay bardziej przypadła mi do gustu.

renka | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Nie wiem czy mogę zaznaczyć opcję "przeczytane", bo przebrnęłam tylko do 130 strony i dalej ruszyć się już nie dało. Nie wciągnęło mnie totalnie. Być może jest w tym jakaś część mojej winy, bo czytałam książkę dorywczo. Niemniej muszę powiedzieć, że (choć bardzo lubię kryminały) tutaj nie pociągnęło mnie nic. Gubiłam się w jakichś zaszłościach. Pewnie trzeba czytać całą serię zeby wiedzieć kto jest kto i o co chodzi... Ja tego nie zrobiłam i zupełnie się pogubiłam. A to co zrozumiałam, nie zainteresowało mnie zupełnie... Jak dla mnie pomyłka i strata czasu.

marthaa89 | 2011-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Ciekawa. Interesujące postaci. Niestety mało wciągająca lektura, a akcja rozwijała się bardzo, ale to bardzo powoli. Książka jest już którąś z kolei, co spowodowało że nie wiedziałam co się działo wcześniej, a co było istotne w tej powieści. Może w przyszłości sięgnę po pozostałe części z serii.

Dominika | 2012-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2012

Książka nie jest lekka do czytania, trzeba sie przy niej skupić. Zagadka ma wiele wątków i postaci, które w ostatnich rozdziałach ściśle się ze sobą łączą. Najbardziej podobały mi sie rozdziały opisujące Wilkołaka, jego brata Jay`a i Bev :)

Aneta Wąż | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Rozczarowująca... Zlepek relacji, który splata się w logiczną całość, ale kompletnie nie porywa czytelnika. Zawsze wiadomo co się za chwile wydarzy. Przeczytana jako kolejna z serii. Jeśli ktoś nie czytał poprzednich, ciężko będzie mu się zorientować o co chodzi.

Cochise | 2013-05-05
Przeczytana: 2012 rok

Morderca skazany na karę śmierci,prosi o spotkanie z panią doktor.Czy tak nie było w "Milczeniu Owiec"? Ale fajnie się czyta.No i opisy Luizjany - chciałbym zobaczyć ten stan.

RAVEN | 2011-04-16

Bardzo dobra książka. Świetny pomysł autorki ciekawie zrealizowany.

Książka wciąga już od pierwszych stron. Radzę jednak zagłębić się w czytany tekst, bo zagadka morderstwa do łatwych nie należy i bez wytężonej uwagi nie uda Wam się jej rozwiązać...

Polecam!

Magda | 2014-03-22

Czytało się bardzo dobrze ale nie lubię książek w których przykłada się wielką uwagę do szczegółów a potem finał jest na jednej stronie.

Paulina | 2011-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chwilami tylko ciekawa ale ogólnie s ł a b i z n a !

Henioo | 2013-09-24
Przeczytana: kwiecień 2010

Kay Scarpetta jako konsultant sądowy angażuje się w sprawę, która ogromnie niepokoi jej kolegów z Luizjany, w podłym hotelu odnalezione zostają zwłoki kobiety, która jakby gotowa była do wyjścia...
Kay otrzymuje również list od Jean-Baptiste Chadonne, znanego jako Wilkołak, którego wcześniej "przyskrzyniła", w którym ten prosi ją o spotkanie w celi śmierci.
Trochę zagmatwana historia, w której wątki się mieszają, występuje wiele postaci i tak naprawdę czyta się to dobrze, ale nie wiadomo, o co chodzi...jeśli się nie czytało po kolei książek z Kay Scarpettą.

Za wszystkim stał dawny partner Kay, który sfingował 6 lat wcześniej swą śmierć, Benton Wesley...