Heretyk Mocy III: Spotkanie po latach

Wydawnictwo: Amber
Force Heretic III: Reunion
star wars
Drzewko

Rycerze Jedi robią kolejny krok ku ocaleniu galaktyki. Dla Luke'a Skywalkera i pasażerów "Cienia Jade" żmudne poszukiwania Zonamy Sekot dobiegają końca. Jednak żywa planeta nie zamierza im towarzyszyć w drodze do galaktyki nękanej wojną, wyzyskiem i cierpieniem. Sojusz wisi na włosku. Zagraża mu także atak Yuuzhan Vongów. Han i Leia muszą zapobiec katastrofie.

Hari_Seldon | 2015-09-28
Przeczytana: 10 września 2015

Zakończenie trylogii o poszukiwaniach Zonamy Sekoty. Bohaterowie docierają na zaginioną planetę, gdzie spotykają się z chłodnym przyjęciem ze strony części mieszkańców. W tym czasie Han i Leia udają się na planetę Esfandia, by pomóc jej w walce z Yuuzhanami, a Nom Amor kontynuuje spiskowanie. Tym razem mało, który wątek jest specjalnie interesujący. Najbardziej obiecujący pomysł z żywą planetą jest mało wciągający i czytelnik nie dowiaduję się nic nowego. Nie wiem, może gdybym przeczytał powieść "Planeta życia" z której oryginalnie pochodzi ten pomysł, to cieszyłbym się z masy odniesień, a tak to miałem wrażenie, że ominęła mnie historia o wiele ciekawsza od tej zaprezentowanej. Na dodatek zwrot akcji jest strasznie na siłę. Z kolei historia Nom Amora w ogóle nie posuwa się naprzód i przez to był dla mnie nużący element fabuły. Za to wątek Hana i Lei jest nawet całkiem ciekawy ze względy na nieoczekiwane moralne konsekwencje ich działań. Także występ Dromy był jasnym punktem tego...

Burbonlbn | 2014-12-22

Wątek z Zonamą Sekot trzyma w napięciu ;)

WILKOR | 2016-11-03
erso | 2016-09-23