83-7255-189-8
astronomia, kosmos
Barbara

„Kalendarz astronomiczny na XXI wiek” to przygotowany przez zespół polskich astronomów przegląd najważniejszych - spośród dających się przewidzieć-zjawisk ziemskiego nieba, jakie wystąpią w latach 2003-2100. Zawiera on m.in. dane o: - fazach Księżyca, - zaćmieniach Słońca i Księżyca, - ciekawych konfiguracjach planet i gwiazd (w tym przejściach planet wewnętrznych na tle słonecznej tarczy), -...

- fazach Księżyca,
- zaćmieniach Słońca i Księżyca,
- kometach okresowych i rojach meteorów.
Kalendarz nie jest przy tym jedynie wyliczanką zjawisk astronomicznych. Jego integralną część stanowią podstawowe informacje z astronomii sferycznej, astronomii Układu Słonecznego (łącznie z fizycznymi charakterystykami planet i ich naturalnych satelitów), wreszcie - astronomii gwiazdowej i galaktycznej. To wszystko czyni z tej książki pozycję niezbędną na półce każdego miłośnika astronomii, jak również człowieka ciekawego świata i Kosmosu.

Barbara | 2010-07-03
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam