Zdziwienia. Wszechświat ludzi o długich oczach

Wydawnictwo: WAM
83-7318-694-8
astronomia, kosmos, planety, komety

Wszyscy przebywamy drogę od zdziwienia ku zdziwieniu. Nie zawsze jednak potrafimy zdać sobie z tego sprawę. Osaczeni zgiełkiem świata żyjemy w zawrotnym tempie. Warto jednak czasem się wyciszyć, warto pobudzić wrażliwość, uruchomić wyobraźnię i ożywić zdolność podziwu, warto dać się ogarnąć zdumieniu i spróbować je zatrzymać. Ta książka ma to ułatwić. Proponuje garść refleksji wokół zagadnień dotyczących poznawania Wszechświata. Jest zbiorem tekstów przedstawiających niezwykłości najbliższego otoczenia Ziemi, współczesnych metod ich poznawania oraz ludzi w to zaangażowanych. Autor, astronom często komentujący w prasie, radiu i telewizji różne zjawiska i wydarzenia kosmiczne, pokazuje, że badanie Wszechświata to nie tylko zdobywanie o nim wiedzy, nie tylko fascynująca przygoda intelektualna, ale także poszukiwanie sensu istnienia i kształtowanie postaw wobec największej tajemnicy, przed którą staje człowiek.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=37496

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=37496