Droga miłującego pokój wojownika

Way of the Peaceful Warrior
83-87530-08-5
Droga, miłującego, pokój, wojownika
acwo

Dan będąc uczniem college'u, przystojniakiem i uzdolnionym sportowcem, czerpie z życia pełnymi garściami. Jego kariera sportowa i życie zmienia się dramatycznie na skutek wypadku jakiemu ulega jadąc na motocyklu. Wkrótce potem poznaje starszego mężczyznę, którego nazywa "Sokrates". Znajomość z czasem staje się czymś wyjątkowym, Sokrates zostaje duchowym przewodnikiem Dana na drodze do stawania się Pokojowym Wojownikiem.

Pierwsze wydanie książki miało minimalną sprzedaż. Następne wydania stały się bestselerem rozpoczynając tym samym karierę Dana Millmana jako prelegenta i wykładowcy w dziedzinach związanych z automotywacją i pozytywnym myśleniem.

W 2006 roku nakręcono pełnometrażowy film Siła spokoju "Peaceful Warrior", którego scenariusz powstał na podstawie wyżej wymienionej książki.

Wieruch | 2012-12-19

Dorwałem książkę dopiero po obejrzeniu filmu. I uważam ją za znakomite dopełnienie przekazanej tam filozofii życia. Historia wciąga na tyle, że starczą 2 dni aby ją przeczytać całą.
Przekaz i mądrość, która jest w niej ukryta, jest bezcenna. Dlatego uważam, że każdy otwarty na taką wiedzę człowiek powinien po nią sięgnąć. Zmienia patrzenie na świat. Na pewno będę do niej wracał.
Inspirująca, duchowa, magiczna.
Literacko nic nadzwyczajnego, lecz wielkie jest to co ta prosta książka ma ukrytego w sobie.

Od jakiegos czasu intensywnie poszukuje drogi do poznania siebie, do przebudzenia i odnalezienia sensu zycia. Od zawsze czulam, ze to zycie, ta nasza szara codziennosc, to nie jest TO, ze czegos nam w nim brakuje. Jak powiedzial Jezus "Szukajcie a znajdziecie" Tak wiec zrobilam, czytalam wiele madrych ksiazek, o terazniejszosci, o przebudzeniu, medytacjach. Ksiazka Dana Millmana jest podsumowaniem oraz utrwaleniem mojej dotychczasowej wiedzy, zawiera wszystko co potrzebne do swiadomego zycia.
Dla mnie ksiaka jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, tyle w niej madrosci ze nie mozna jej czytac bez olowka w reku.
Polecam przede wszystkim Tym czytelnika pragnacym sie rozwijac, szukajacym wskazowek jak zyc swiadomie TU I TERAZ.
Najwazniejsza mysla ktora zachowam na zawsze jest:

"Glupiec jest szczesliwy, kiedy jego pragnienia zostana zaspokojone,
Wojownik jest szczesliwy bez zadnego powodu ..."

Na pewno bede powracala do lektury bo jest bardzo wartosciowa :)

mbutterfly | 2012-09-03

Kiedyś, gdy bardzo tego potrzebowałam pożyczyli mi tę książkę wyjątkowi ludzie, jakich miałam szczęście spotkać w tamtym momencie mojego życia. Ta książka mną wstrząsnęła. Jest napisana prostym, łatwo przyswajalnym stylem, ale za to jak dobitnym.
Po przeczytaniu tej książki nic już nie będzie takie samo. Zmieni się nasze spojrzenie na świat, otaczających ludzi i samego siebie. Zmieni się nasze życie.
Wszystko jest możliwe! Wszystko zależy od nas.
Gorąco polecam!

Większość pozycji z tzw. rozwoju osobistego jest dla pieniądza. Nazwałbym je nawet zwojem ;)
Dla mnie ta pozycja jest bardzo autentyczna i odróżnia się od innych. Nie jest szkodliwa jak wiele pseudo poradników!
Bardzo fajna opowieść, z wieloma mądrościami! Przemyśleniami.

Marcela M | 2014-01-06
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Moja przygoda z tą książką rozpoczęła się tak, jak Dan poznał Sokratesa- przypadkiem. Niezwykle przypadła mi do gustu i będzie to dla mnie książka z gatunku tych, do których sięga się wielokrotnie po przeczytaniu. Uczy cierpliwości i ukazuje zupełnie inne, nieznane nam śmiertelnikom podejście do życia. Fascynująca przygoda w głąb siebie!

Michał | 2011-08-17

Przeczytałem po obejrzeniu filmu 'Peaceful Warrior' - dużo rzeczy się różni, ale jedno i drugie jest wspaniałe. Gorąco polecam.

Paolina_pl | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Ta książka to opowieść magiczna. Momentami nawet irracjonalna. Ale daje dowód, że każdy może zmienić swoje życie. Tylko nie każdemu dane jest mieć takiego Sokratesa:) A niektórym przydałby się właśnie taki "duchowy trener":)

Z historii na pewno wezmę coś dla siebie, m.in. wolniejsze oddychanie. Przetestowałam- pomaga!:) Muszę koniecznie przeczytać ją jeszcze raz, bo czuję, że wyłapię wskazówki i słowa, które za pierwszym razem mogłam przeoczyć.

A podsumowując- wspaniała opowieść!

Mirek Dobrowolski | 2012-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Jest to adaptacja niezwykle rozbudowanej i wielopłaszczyznowej filozofii buddyzmu, tao i zen na potrzeby przeciętnego, współczesnego czytelnika pochłoniętego prozą życia. I dlatego jest idealnym preludium do dalszego zgłębiania tej dziedziny. Czyta się ją jednym tchem.
Będę do niej wracał.

ikarion | 2012-04-09
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Jedna z lepszych książek jakie dane mi było czytac - daje do myślenia, zawartosc merytoryczna ogromna a czyta się lekko.

Przeczytana: 05 marca 2015

Najwazniejsza mysla ktora zachowam na zawsze jest:

"Glupiec jest szczesliwy, kiedy jego pragnienia zostana zaspokojone,
Wojownik jest szczesliwy bez zadnego powodu ..."

Na pewno bede powracala do lektury bo jest bardzo wartosciowa :)