Wyzwanie czytelnicze LC

Way of the Peaceful Warrior
83-87530-08-5
Droga, miłującego, pokój, wojownika
acwo

Dan będąc uczniem college'u, przystojniakiem i uzdolnionym sportowcem, czerpie z życia pełnymi garściami. Jego kariera sportowa i życie zmienia się dramatycznie na skutek wypadku jakiemu ulega jadąc na motocyklu. Wkrótce potem poznaje starszego mężczyznę, którego nazywa "Sokrates". Znajomość z czasem staje się czymś wyjątkowym, Sokrates zostaje duchowym przewodnikiem Dana na drodze do stawania się Pokojowym Wojownikiem.

Pierwsze wydanie książki miało minimalną sprzedaż. Następne wydania stały się bestselerem rozpoczynając tym samym karierę Dana Millmana jako prelegenta i wykładowcy w dziedzinach związanych z automotywacją i pozytywnym myśleniem.

W 2006 roku nakręcono pełnometrażowy film Siła spokoju "Peaceful Warrior", którego scenariusz powstał na podstawie wyżej wymienionej książki.

Od jakiegos czasu intensywnie poszukuje drogi do poznania siebie, do przebudzenia i odnalezienia sensu zycia. Od zawsze czulam, ze to zycie, ta nasza szara codziennosc, to nie jest TO, ze czegos nam w nim brakuje. Jak powiedzial Jezus "Szukajcie a znajdziecie" Tak wiec zrobilam, czytalam wiele madrych ksiazek, o terazniejszosci, o przebudzeniu, medytacjach. Ksiazka Dana Millmana jest podsumowaniem oraz utrwaleniem mojej dotychczasowej wiedzy, zawiera wszystko co potrzebne do swiadomego zycia.
Dla mnie ksiaka jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem, tyle w niej madrosci ze nie mozna jej czytac bez olowka w reku.
Polecam przede wszystkim Tym czytelnika pragnacym sie rozwijac, szukajacym wskazowek jak zyc swiadomie TU I TERAZ.
Najwazniejsza mysla ktora zachowam na zawsze jest:

"Glupiec jest szczesliwy, kiedy jego pragnienia zostana zaspokojone,
Wojownik jest szczesliwy bez zadnego powodu ..."

Na pewno bede powracala do lektury bo jest bardzo wartosciowa :)

Wieruch | 2012-12-19

Dorwałem książkę dopiero po obejrzeniu filmu. I uważam ją za znakomite dopełnienie przekazanej tam filozofii życia. Historia wciąga na tyle, że starczą 2 dni aby ją przeczytać całą.
Przekaz i mądrość, która jest w niej ukryta, jest bezcenna. Dlatego uważam, że każdy otwarty na taką wiedzę człowiek powinien po nią sięgnąć. Zmienia patrzenie na świat. Na pewno będę do niej wracał.
Inspirująca, duchowa, magiczna.
Literacko nic nadzwyczajnego, lecz wielkie jest to co ta prosta książka ma ukrytego w sobie.

mbutterfly | 2012-09-03

Kiedyś, gdy bardzo tego potrzebowałam pożyczyli mi tę książkę wyjątkowi ludzie, jakich miałam szczęście spotkać w tamtym momencie mojego życia. Ta książka mną wstrząsnęła. Jest napisana prostym, łatwo przyswajalnym stylem, ale za to jak dobitnym.
Po przeczytaniu tej książki nic już nie będzie takie samo. Zmieni się nasze spojrzenie na świat, otaczających ludzi i samego siebie. Zmieni się nasze życie.
Wszystko jest możliwe! Wszystko zależy od nas.
Gorąco polecam!

Książka jest wspaniała, napisana prostym językiem, tak zwyczajnie, bez przerostu formy nad treścią i zbędnego kaznodziejstwa, jakie czasem się trafiają w książkach o rozwoju duchowym. Chyba najbardziej ujęła mnie w niej właśnie owa prostota i autentyczność. Czytało się naprawdę świetnie. I co prawda przekazy i nauki Sokratesa dla mnie osobiście nie były nowością, ale miło było poczytać o nich w takiej lekkiej i ujmującej odsłonie. Aż mam ochotę na więcej. No to zaopatrzyłam się w dalsze części i już się na nie cieszę.

LukeBlake | 2018-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Przebudzenie na rzeczywistość, czyli Droga miłującego pokój wojownika – Dan Millman
Recenzja również na mojej stronie:

Pierwszy raz z Drogą miałem styczność w roku 2012 i od tamtego czasu, przynajmniej raz w roku odświeżam tą ścieżkę. Książkę poznałem zupełnym przypadkiem i dzięki temu zbiegu okoliczności, moje życie zaczęło ulegać całkowitej zmianie. Jest to również powieść, która nigdy nie nudzi i za każdym razem odkrywa coś nowego. Dlaczego?

„Kiedy siedzisz – siedź, kiedy stoisz – stój, cokolwiek robisz – nie wahaj się. Gdy już dokonasz wyboru, włóż w to, co robisz swoje serce.”

Historia opisuje losy Dana Millmana, wyśmienitego sportowca, który wydawać by się mogło, że ma wszystko czego potrzebuje – pieniądze, sukcesy i dziewczyny. A jednak, coś cały czas nie dawało po spokoju. Podczas kolejnej bezsennej nocy, postanawia pobiegać i tak oto trafia na całodobową stację, gdzie poznaje starszego mężczyzn. Ponieważ mężczyzna...

Większość pozycji z tzw. rozwoju osobistego jest dla pieniądza. Nazwałbym je nawet zwojem ;)
Dla mnie ta pozycja jest bardzo autentyczna i odróżnia się od innych. Nie jest szkodliwa jak wiele pseudo poradników!
Bardzo fajna opowieść, z wieloma mądrościami! Przemyśleniami.

Marcela M | 2014-01-06
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Moja przygoda z tą książką rozpoczęła się tak, jak Dan poznał Sokratesa- przypadkiem. Niezwykle przypadła mi do gustu i będzie to dla mnie książka z gatunku tych, do których sięga się wielokrotnie po przeczytaniu. Uczy cierpliwości i ukazuje zupełnie inne, nieznane nam śmiertelnikom podejście do życia. Fascynująca przygoda w głąb siebie!

Paolina_pl | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Ta książka to opowieść magiczna. Momentami nawet irracjonalna. Ale daje dowód, że każdy może zmienić swoje życie. Tylko nie każdemu dane jest mieć takiego Sokratesa:) A niektórym przydałby się właśnie taki "duchowy trener":)

Z historii na pewno wezmę coś dla siebie, m.in. wolniejsze oddychanie. Przetestowałam- pomaga!:) Muszę koniecznie przeczytać ją jeszcze raz, bo czuję, że wyłapię wskazówki i słowa, które za pierwszym razem mogłam przeoczyć.

A podsumowując- wspaniała opowieść!

Michał | 2011-08-17

Przeczytałem po obejrzeniu filmu 'Peaceful Warrior' - dużo rzeczy się różni, ale jedno i drugie jest wspaniałe. Gorąco polecam.

Przeczytana: 05 marca 2015

Najwazniejsza mysla ktora zachowam na zawsze jest:

"Glupiec jest szczesliwy, kiedy jego pragnienia zostana zaspokojone,
Wojownik jest szczesliwy bez zadnego powodu ..."

Na pewno bede powracala do lektury bo jest bardzo wartosciowa :)