Siła ducha. Święta podróż miłującego pokój wojownika

Dan Millman Wydawnictwo: Zysk i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2020-10-20
9788382020403
akrobatyka biografia sportowiec

Daje 10 ponieważ ta książka pokazała mi świat zupełnie z innej perspektywy. Burzy wszystko to co wmawiano nam od lat. Książka otwiera oczy na tyle zjawisk że jest to niepojęte że przez wszystkie te lata nie mogłem ich zauważyć a tak naprawdę żyłem obok nich. Przy okazji znalazłem odpowiedź na pytanie, które często mi przechodziło przez myśli a mianowicie czemu ten czas tak...

Wspaniała, pozytywna książka z nutką magii. Pozwala odkryć w sobie coś więcej niż to co dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Na pewno do niej wrócę.

Najlepsza książka jaką przeczytałem. Szczerze i z całego serca polecam każdemu. Może odmienić wasze życie, jeśli tylko na to pozwolicie ;)

"Tajemnica szczęścia nie polega na szukaniu czegoś więcej, ale na rozwinięciu zdolności cieszenia się czymś mniejszym"

Masa refleksji pojawiających się na każdym etapie książki, które pozwalają popatrzeć na siebie, jak i świat z całkiem innej perspektywy.

Jeszcze żadna książka nie pochłonęła mojej uwagi tak jak zrobiła to SIŁA SPOKOJU. Opowieść Dana Millmana po brzegi wypełniona jest życiowymi mądrościami Sokratesa - starszego mężczyzny, który pod swoje skrzydła przygarnął młodego, nieogarniętego mistrza świata w gimnastyce akrobatycznej, dla którego staje się mentorem i życiowym przewodnikiem. Już od pierwszych stron...

Śmiem twierdzić, że jest to najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałam. Istne mistrzostwo.
Zaczyna się niepozornie, jak "lekka obyczajówka", ale z każdą stroną robi się ciekawiej. Miałam sceptyczne nastawienie, ponieważ jest to biografia, jednakże czyta się ją niezmiernie przyjemnie i szybko, dzięki utrzymaniu stylu powieści.
Treść jest niezwykle pouczająca, zawiera...

Przeczytałam książkę kilka lat temu, ale opowieść ciągle jest blisko mnie. Często do niej wracam w myślach. Zadziwiająca historia, dzięki której można dostrzec więcej w codziennym życiu. Polecam także adaptację filmową w reżyserii Victora Salvy: "Siła spokoju".

Książkę przeczytałem jako zadanie od mojej psychoterapeutki i tak jak na początku byłem mocno sceptyczny, a śmieszył mnie szczególnie sam tytuł, to później doceniłem ją zarówno za świetną narrację - "Siłę spokoju" czyta się dosłownie jednym tchem jak dobrą książkę fabularną - oraz za sporo naprawdę cennych i pomocnych mi przy walce z emocjami uwag i rad.
Oczywiście nie...

Niniejszego audiobooka wypożyczyłem w mojej lokalnej bibliotece już bardzo dawno temu. Płytki CD zgrałem do telefonu i dość długo zwlekałem z przesłuchaniem. Coś mnie właśnie tknęło na początku grudnia aby w końcu zacząć słuchać tą książkę.
Podczas słuchania obejrzałem TED Talk wykonaniu autora, gdzie również opowiada o tej książce i o tematyce opisanej w tej książce....

#236 - Siła Spokoju - Dan Millman - Zysk i S-ka Wydawnictwo

#97/52/2019

Za tą książkę ogromnie dziękuję @Piotr Witold z Wydawnictwo Aktywa. To prezent, który poruszył moje <3

O samej książce nie da się napisać recenzji, gdyż cała jest przepełniona wartościami.

Droga Dana - Miłującego pokój wojownika to niezwyķła droga rozwoju Dana dzięki Sokratesowi. Przeczytajcie ją...

• Chcę w prezencie
  • Do kupienia