Legion of Time
Legion umarłych
dona

Ludzkości grozi zagłada w odległej przyszłości. Szansa ocalenia świata to cieniutka nitka prawdopodobieństwa wygranej w apokaliptycznej walce toczonej przez Legion Umarłych - załogę statku czasu - z nieludzką armią pięknej i okrutnej królowej Sorainii. Jeśli wygra Sorainia, wygra skrajny despotyzm i fanatyzm, które zniszczą cywilizację. Jeśli wygra dobrobyt i harmonia - a więc świat rządzony przez łagodną i sprawiedliwą Lethonee - ludzkość będzie kontynuować szlachetniejszą wersję swego rozwoju. Która linia czasowa stanie się wersją ostateczną? Tylko Denny Lanning może w kluczowym momencie dziejów uratować świat. Najpierw jednak musi umrzeć, a potem - zabić jedną z dwóch kobiet, które kocha! Ta romantyczna time opera o dynamicznej akcji została opublikowana w 1938 roku przez najlepszy przedwojenny amerykański magazyn groszowy "Astounding Science Fiction" i jest klasyczną powieścią na temat światów równoległych i zmian w czasie. Rok później magazyn "Marvel Science Stories" zamieścił równie barwną space operę Williamsona pt. "Ostatni Ziemianin", która w podobnie baśniowym i romantycznym stylu opisuje bunt przeciwko galaktycznej tyranii robotów w odległej przyszłości, zapoczątkowany przez legendarnego bohatera z przepowiedni - współczesnego Ziemianina z alternatywnej ścieżki czasu.

Sylwester Bisko | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015