Rapsodia Miasta Półksiężyca

Cykl: Nanotech (tom 3)
Wydawnictwo: Solaris
Crescent City Rhapsody
literatura amerykańska

Zupełnie niespodziewanie Ziemię przeszywa Impuls magnetyczny, który niszczy sieć satelitów telekomunikacyjnych, powoduje katastrofy lotnicze, pada Internet i elektryczność. Za pierwszym Impulsem idą inne. Świat staje wobec największego w dziejach krachu. Są tacy, co uważają, że to początek inwazji Obcych. Prekursorka badań nano- i biotechnologicznych, Marie Laveau, ginie w zamachu. Podobnie...

Prekursorka badań nano- i biotechnologicznych, Marie Laveau, ginie w zamachu. Podobnie jej córka i mąż. Ale laboratoria Marie potrafią ją wskrzesić. Niczym anioł zemsty szuka sprawców zabójstw.

Dzieci poczęte w czasie pierwszego Impulsu rodzą się z przemienionym DNA. Nikt nie wie, kim są. Rząd próbuje wszystkie dzieci odizolować.

Jedno jest pewne, świat już nigdy nie będzie taki, jaki znamy.

Powstaje idea tworzenia Biomiast, nadchodzi nowy, wspaniały śwait. Tylko czy dla wszystkich?

źródło opisu: [Wydawnictwo Solaris, 2006]

Ressa | 2014-02-19

Nie najlepsza, nie najgorsza. Faktem jest, ze ciężko się ją czyta ale pomysł sam w sobie zły nie jest :)

| 2010-12-09
Przeczytana: 2007 rok