Ko(s)miczna Futryna

Okładka książki Ko(s)miczna Futryna Dariusz Rekosz
Okładka książki Ko(s)miczna Futryna
Dariusz Rekosz Wydawnictwo: Replika Cykl: Szyfr Jana Matejki (tom 2) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Szyfr Jana Matejki (tom 2)
Replika
2008-01-01
2008-01-01
szyfr jana matejki historia alternatywna

No no, czytając opinie poprzedników jakoś się nie dziwię prostackiemu określaniu wspierania napadniętych sąsiadów jako wymachiwania szmatą.

Czy naprawdę chcecie, żeby Wasze dzieci czytały książki pisane przez człowieka, który jest tak przepełniony nienawiścią wobec innych narodowości, że w trakcie wojny w Ukrainie zamiast pomagać uchodźcom nawołuje do nienawiści wobec nich?

Książkowy odpowiednik Kac Wawy czy innego Yyyyrka na kiju, fuj

Książkowy odpowiednik Kac Wawy czy innego Yyyyrka na kiju, fuj

Och, druga część koszmarku, jaki wycisnął z siebie jego autor była równie zła jak pierwsza. Ni stąd ni zowąd powstał nowy gatunek literatury - menel-story. Żenująca fabuła, gagi wyciągnięte prosto z rynsztoku i bezsensowne odniesienia do znanych filmów - oto z czym przyjdzie Wam się zmierzyć, jeśli nieopatrznie sięgniecie po ten przejaw twórczości przez duże TFU!

Absurdalna i prostacka, zbiór kawałów i fragmentów tekstów z komedii i parodii w głupiej i prostackiej fabule jaka jest stratą czasu. Absolutne dno.

Gorzej niż poprzednia bo pozbawiona już pewnej... Nowości - zaryzykuję to słowo. Nie ma tu już niestety nic ciekawego. Pozdrowienia dla Autora

Alternatywna historia polski podlana humorem najniższych lotów. Żenujący poziom, nie czytać na trzeźwo (!).

Polecam na długie i deszczowe dni-taka była niedziela, którą poświęciłem tej książce. Jak ktoś chce się wyluzować psychicznie nie wysilając szczególnie swoich zwojów to książka jest dla niego.

„Tym razem spojrzenie na alternatywną historię Polski przesiąknięte jest symboliką, seksem i... bigosem”( po przeczytaniu muszę powiedzieć: przesada. Bigos był dwa razy, symboliki trochę więcej, a seksu do obrzydzenia...)głosi opis z tyłu książki. Dla mnie nie zapowiadało się to najgorzej. Pozory mylą...

Zaczynając wyliczanie grzechów głównych tej książki muszę zadać jedno, bardzo trapiące mnie pytanie. Czy tylko ja uważam, że zarówno „Szyfr Jana Matejki”, jak i „Ko(s)miczna futryna” posiadają delikatnie mówiąc, nieco tandetną okładkę? To tak na początek.

Ale przechodząc dalej...

Grzech drugi, to fakt, że i tu nie brakuje dość... oryginalnych nazwisk. Czapki z głów, przed szanowną publiką występują: Wasz ulubiony Józef Świenty, René Sans(ćwierć francuz, proszę szanownej publiki!),oraz (mój osobisty ulubieniec) Al'Chorezmi Muhamad Arch Musa (w skrócie Mundek),czyli pochodzący z Turcji dostarczyciel „papiera medżika”. Oklaski proszę!

Grzech trzeci, ostatni i śmiertelny. Naprawdę, Szanowny Panie Autorze, uśmiercając Al'Chorezmiego Muhamada Arch Musę Mundka (świeć Panie nad jego wyimaginowaną duszą) złamał mi Pan serce. Nie zdzierżę...!

Zaczynając wyliczanie grzechów głównych tej książki muszę zadać...

Obie części tak samo odjechane ale pośmiać się można.

Obie części tak samo odjechane ale pośmiać się można.

• Mam z autografem
  • Odrzucona