Ko(s)miczna Futryna

Cykl: Szyfr Jana Matejki (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
szyfr, jana, matejki, historia, alternatywna
przygodowa
Kamila

To jeszcze nic, że Rasa Żółta spowinowaciła się z pierwszymi Piastami. To jeszcze nic, że nadal trwa o to zażarta walka. Jeżeli zawsze wydawało Ci się, że Polacy są "nie z tej Ziemi", to trafiłeś pod właściwy adres! Zajrzyj do środka i razem z niezniszczalnym Ziutkiem Świentym pokonaj czasoprzestrzeń, aby odkryć Prawdę. Tym razem spojrzenie na alternatywną historię Polski przesiąknięte jest...

Tym razem spojrzenie na alternatywną historię Polski przesiąknięte jest symboliką, seksem i... bigosem. Gagi - najśmieszniejsze na świecie. Sytuacje - bezwstydnie nieprawdopodobne. Ruszaj z bohaterami na podbój wszechświata i przekonaj się, że to wcale nie tak daleko. Dobra zabawa - GWARANTOWANA!

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Replika, 2008

Waleria | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

„Tym razem spojrzenie na alternatywną historię Polski przesiąknięte jest symboliką, seksem i... bigosem”( po przeczytaniu muszę powiedzieć: przesada. Bigos był dwa razy, symboliki trochę więcej, a seksu do obrzydzenia...)głosi opis z tyłu książki. Dla mnie nie zapowiadało się to najgorzej. Pozory mylą...

Zaczynając wyliczanie grzechów głównych tej książki muszę zadać jedno, bardzo trapiące mnie pytanie. Czy tylko ja uważam, że zarówno „Szyfr Jana Matejki”, jak i „Ko(s)miczna futryna” posiadają delikatnie mówiąc, nieco tandetną okładkę? To tak na początek.

Ale przechodząc dalej...

Grzech drugi, to fakt, że i tu nie brakuje dość... oryginalnych nazwisk. Czapki z głów, przed szanowną publiką występują: Wasz ulubiony Józef Świenty, René Sans(ćwierć francuz, proszę szanownej publiki!), oraz (mój osobisty ulubieniec) Al'Chorezmi Muhamad Arch Musa (w skrócie Mundek), czyli pochodzący z Turcji dostarczyciel „papiera medżika”. Oklaski proszę!

Grzech trzeci, ostatni i śmiertelny....

Oprawca78 | 2015-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2015

Polecam na długie i deszczowe dni-taka była niedziela, którą poświęciłem tej książce. Jak ktoś chce się wyluzować psychicznie nie wysilając szczególnie swoich zwojów to książka jest dla niego.

Zaczytana | 2013-11-27

Niestety bardzo nieudana kontynuacja "Szyfru Jana Matejki" - scenki, które miały być śmieszne zaskakują, ale żenującym poczuciem humoru, co powoduje, że czytanie tej książki nie jest żadną przyjemnością. Nie polecam.

AgaZlotko | 2016-02-17
Anita | 2015-11-13