Brat marnotrawny

Cykl: Owen Yeates (tom 6)
Wydawnictwo: Mitra
838634105X
sensacja, detektyw, brat, marnotrawny
A--

Ile wart jest detektyw, który nad wschodnie chwyty przedkłada chwytanie za kieliszek z wymyślnym drinkiem? Ile wart jest stróż prawa polegający przede wszystkim na inteligencji naboju? Ile wart jest prywatny łaps chwytający zadyszkę po pięćdziesięciometrowym pościgu? Cóż, chyba tyle, ile warta jest jego inteligencja, determinacja, konsekwencja w ściganiu przestępców. Owen Yeates uważa, że to wystarczy. Udowodnił już kilka razy, że proporcje niekompetencji i profesjonalizmu są w nim wyważone w idealną mieszankę, która pozwala mu zaprowadzić kawałeczek sprawiedliwości w prywatnej wojnie ze złem. Ale tym razem ściganie złoczyńców naprawdę przestaje go bawić... Przeciwnicy z "tamtej strony świata" uderzają w jego rodzinę. W brata... A czy można nie pomóc własnemu bratu? Nawet marnotrawnemu?

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: www.debski.art.pl

Tomasz | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Przeczytane????
Wcale nie.
Książka nie do zdobycia.
Kolejny dowód na niekonsekwecje naszych wydawnictw.

macrac1068 | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Bardzo słaba książka, jak również dotychczas najgorsza książka z cyklu. wręcz wymęczona do końca. Dębski nie tylko popada tu w grafomanię, ale również w megalomanię. Na samym początku dostajemy treść, w której autor opisuje sam siebie (?), a potem mu się nie chce , bo kolejny raz przygody Owena dzieją się w świecie równoległym. Poza tym postać rzekomego brata jest tak irytująca, że trudno przebrnąć przez strony z jego udziałem . To jedna z tych książek , która jest zbędna, a jej przeczytanie to strata czasu. Z nudów już sam Owen wypala w ciągu godziny 10 papierosów, a 2 puszki piwa wypija w ciągu 3 zdań. Słabo.

Ferho | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Nieco słabsza od poprzednich części,"Furtka do ogrodu" już też nie powalała..
Akcja taka sobie,nieco zawiła i momentami przynudzała,ale nie było tragedii.
Wydanie pominięte przez Fabrykę :/ a szkoda,bo te jakieś marne jest (drobny druk)
Dwie książki do końca serii(i to dosyć obszerne)oby okazały się lepsze;)

JaBa | 2015-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2015

Zmęczyłam. Wydanie niefajne: małe literki, brak odstępów między wersami, czyta się ciężko te 366 stron...W dodatku autorowi jakby brak pomysłu na akcję, a motyw przecież fajny, wykorzystany we wcześniejszej części. Zakończenie płaskie, nieco mnie zniesmaczyło. A tu jeszcze dwie części do końca serii - oby były lepsze niż ta.

Adam | 2013-06-02
Przeczytana: 29 maja 2013

Połknięte, tom całkiem niezły, tylko strona edycyjna słaba w porównaniu z wydaniem z FABRYKI SŁÓW (ciekawe dlaczego ten jeden tom nie został przez nich wydany, mimo że w każdym tomie zaznaczają jego istnienie?)

Animattronic | 2018-06-23
Przeczytana: 10 czerwca 2018