Podarunek z Teksasu

Tłumaczenie: --
Cykl: Podróże ze śmiercią (tom 5)
Wydawnictwo: Videograf
kryminał, literatura polska
tree

Wymarzony wyjazd do USA przeradza się dla małżeństwa Zawadzkich w koszmarną komedię pomyłek. Znani z poprzednich części serii Podróże ze Śmiercią bohaterowie sami stają się podejrzanymi, a to za sprawą pechowej Joanny, żony Michała Zawadzkiego, na którą w niecodziennych okolicznościach podczas jazdy autostradą spada? nieboszczyk. Konsekwencje tego zdarzenia zmienią ich pobyt w niebezpieczną przygodę. Michał będzie musiał zmierzyć się z bezwzględną korporacją naftową, która za wszelką cenę dąży do przejęcia cennych przyrodniczo gruntów. Pomaga mu w tym przyjaciółka Joanny, u której Zawadzcy tymczasowo mieszkają, oraz jej zwariowana rodzina: były policjant, teraz cierpiący na zaniki pamięci, oraz jego żona, ekscentryczna starsza dama.

źródło opisu: www.videograf.pl

źródło okładki: www.videograf.pl

trojkowicz | 2018-05-16

Zacząłem słuchanie audiobooka i niestety po 60 kilometrach musiałem wyłączyć. Owszem lektor dobry.
Niestety tekst nie zawiera w sobie prawdy. Ktoś kiedyś napisał ,że książka musi zawierać prawdę w sensie : wiarygodność postaci, tła, wypowiedzi. Może to dlatego ,że nie znam poprzednich tomów ale wszystko wydawało się sztuczne,tak niewiarygodne, że aż rażące....
Jakieś bzdury i dorastający synowie, którzy wytrzymują audiobooka Chmielewskiej się zbuntowali. Mieli rację.

książek: 2019
Efemeryda | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Historyjka z wąteczkiem kryminalnym pod postacią 1 trupa. Łatwo przyswajalna. Rzecz dzieje się w egzotycznym plenerach teksańskich, dzięki czemu opowieść zdominowana jest przez duże kolty i równie duże kapelusze.
Nie byłam w stanie przeczytać, ale w audiobooku w interpretacji p. Rocha Siemianowskiego urokliwa.

Iliana | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Świetna ta pozycja, uśmiałam się co niemiara. Jeden z najlepszych audiobooków, jakie miałam przyjemność słuchać i cieszę się, że pozycji patronuję medialnie. Od czasu do czasu przyda się dawka zdrowego humoru, okraszonego komedią pomyłek i dziwnych zbiegów okoliczności. Muszę przyznać, że Max Bilski zrobił to znakomicie, a Roch Siemianowski dopełnił całego uroku i szyku tej opowieści.

Joanna jest szczęśliwą mężatką, pracuje jako reportażystka, jej nieodłącznym towarzyszem jest aparat fotograficzny i... pech, który przykleił się do kobiety jak mucha do miodu. Michał, mąż Joanny to chodzący pedant, racjonalista, który życie bierze z całą jego odpowiedzialnością i ekwipunkiem. Przy charyzmatycznej duszy artysty swojej żony, Michał na nudę i brak zajęcia nie narzeka. Poza pracą bowiem, uwielbia rozwiązywać tajemnicze zagadki. Kiedy Joanna przez media społecznościowe poznaje Emily, Teksankę polskiego pochodzenia, która zaprasza nową znajomą wraz z mężem na spędzenie wakacji właśnie w...

Czytaczyk | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2 lipca 2016
Liczba stron: 208
„- Bo ja ciągle nie mogę pojąc, czemu ktoś skradł te zwłoki.”
„Podarunek z Teksasu” jest piątym tomem serii „Podróże ze Śmiercią” .
Małżeństwo Zawadzkich w ferworze spowodowanym wyjazdem do USA, wpadają w koszmarną serię pomyłek. Już pierwszego dnia za sprawą pechowej sytuacji, której udziałem padła Joanna, żona Michała, stają się podejrzanymi. Podczas jazdy autostradą na kobietę spada umarlak.
„- Nie masz argumentów, co? No tak, lepiej milczeć. Tyle w tobie czułości, co w opakowaniu po batoniku.”
Mimo, że „Podarunek z Teksasu” jest piątym tomem serii „Podróże ze Śmiercią”, to ta książka jest moją pierwszą stycznością z tym autorem. Nie wiem, jak w porównaniu do tej mają się poprzednie części, ale tę uznaję za naprawdę dobrą.
Jest to lekka i wciągająca powieść, której humor czaruje i może nie wywołuje salw śmiechu, ale gwarantuje wypełznięcie uśmiechu na usta. Byłam zupełnie zauroczona zabawnymi tomami,...

asia_35 | 2017-09-01
Przeczytana: 04 września 2017

Sympatyczny lekki kryminał.Polecam!

Podarunek z Teksasu to kolejna świetna książka, która wyszła spod pióra Maxa Bilskiego. Może nie jest to górnolotna lektura, jednak lekka, przyjemna i przede wszystkim zabawna. Zapewniam, że to idealna pozycja na ciepłe wakacyjne wieczory. Przy tej książce idealnie odpoczniecie po ciężkim dniu. Polecam!

Całość: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2017/08/podarunek-z-teksasu-mak-bilski-patronat.html

Amarisa | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Zapraszam do zapoznania się z przedpremierową recenzją powieści ^_^