Idealny chłopak

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawnictwo: Amber
Fake Boyfriend

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Vivi, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny – wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

źródło opisu: opis dytrybutora

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2007

Tirindeth | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Przyjaźń to coś niesamowitego, prawda? Prawdziwa moc, która zespala ze sobą ludzi, wiąże dusze, daje nadzieję i wytchnienie w trudnych chwilach. Przyjaźń potrafi nas unosić bardziej niż miłość. Mieć przyjaciół oznacza większe bogactwo, niż posiadanie miliardów na koncie bankowym. A jednak tak ciężko o prawdziwą przyjaciółkę/przyjaciela. Tak ciężko bowiem komuś zaufać, pozwolić sobie na otwarcie się przed innymi całkowicie i bezwarunkowo. To prawdziwa sztuka, poświęcić siebie dla przyjaźni…

Vivi, Lane, Isabelle i Curtis to czwórka przyjaciół. Prawdziwych przyjaciół. Dlatego też nic dziwnego w tym, że trójka z nich nie może patrzeć ze spokojem ma fakt, iż Isabelle pozwala sobą pomiatać przez jednego z chłopaków. Ona uparcie twierdzi, że go kocha, lecz on ją wykorzystuje i każdy to widzi. Vivi i Lane czują się w obowiązku, bo odciągnąć przyjaciółkę od Shawna i jego żałosnego zachowania. Kiedy więc dochodzi do kolejnego „rozstania” między nim a Izzy, dziewczyny wkraczają do akcji....

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Lane, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny - wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

Książka w sam raz dla nastolatek. Czyta się ją lekko i przyjemnie.

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 12 maja 2010

Zadziwiam się. Zwykle nie lubię tak typowo młodzieżowych książek, a jednak ta mi się bardzo spodobała. Najpierw zainteresował mnie opis na jednym z blogów. Gdy zobaczyłam ją w swojej bibliotece od razu wypożyczyłam i szybko przeczytałam.

Książka pokazuje, że do prawdziwego szczęścia nie trzeba ideału. Przy okazji książka pokazuje też, że nie można bać się i ukrywać swych uczuć. A także, że pomaganie na siłę przyjaciółce... Nie do końca jest dobre. W książce jest wszystko, od lekkiej intrygi do niespodziewanych romansów. Koniec książki troszkę zaskakuje, choć liczyłam na takie zakończenie. Kilka drobnych wzmianek w książce naprowadzało co, gdzie i jak. Dobra lektura dla młodzieży, trochę pouczająca, świetna, aby nudny wieczór zamienić w interesującą przygodę z lekturą.

Monika | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

"Idealny chłopak" to historia o czwórce przyjaciół, którzy dosłownie zrobią dla siebie wszystko.
Mimo, że książka pokazuje jak cenna i silna może być przyjaźń, to na początku czułam się zirytowana. Dlaczego? Dlatego, że nie rozumiałam dlaczego wszystko się kręci TYLKO I WYŁĄCZNIE wokół Isabelle.. Bo nie rozumiałam dlaczego problemy Lane i Vivi są na drugim planie. Dlaczego Isabelle nie starała się pomóc Lane, która zakochana była w Curtisie? Tak, tak przyjaźń, wiem. Tylko, że przyjaźń działa w obydwie strony, a nie tylko w przypadku tej książki w stronę Isabelle.
Pomimo tego książka jest napisana lekkim językiem, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Oceniam ją 6/10, z powodu wymienionego wyżej.

immortal15 | 2014-07-13

"Jesteś jak z filmu z lat dziewięćdziesiątych. Spięty, grzeczny chłopak z ładną buzią, z młodszym bratem, którego uwielbia, z kretyńskimi ubraniami i... z całym tym dobrym wychowaniem. To nie mój styl. Nic z tego nie jest moje. Jestem bałaganiarą. Głośną. Nieuprzejmą. Ty i ja? Nie pasujemy do siebie."

sztuku | 2010-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Jejku tę książke skończyłam czytać dosłownie 10 minut temu. I jestem strasznie smutna .. ponieważ ta książka dobiegła końca ;( Była cudowna , romantyczna i w ogóle taka lekka w czytaniu. Napisana lekkim językiem. Właśnie przez tę pozycję Kate Brian została moją ulubioną autorką ;P
To moje oddczucia zaraz po przeczytaniu książki. A teraz opisik.

Są trzy przyjaciółki. Jedna z nich ma ,,chłopaka'' który ją zdradza , wciąż rzuca dla innej a ona wciąż go przyjmuje spowrotem. Dwie pozostałe dzieczyny mają już dość patrzenia na to jak ich przyjaciółka cierpi. Wymyślają plan. A mianowicie tworzą chłopaka na stronie Myscape ( coś jak nk ) o imieniu Brandon. Jest on idealny , blond włosy , perkusista normalnie cudo. I zaczynają korspondować z Isabell ( ta przyjaciółka ),

Puźniej już sprawy sie komplikują. Muszą znaleść prawdziwego chłopaka który by odgrywał role Brandona i który zabierze Isabell na bal maturalny. Są gotowe nawet zapłacić. Czy uda im się znaleść tego chłopaka ? Czy...

Camilla | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Mała odskocznia od wampirów i aniołów :) Historia prawdziwych przyjaciół, która mogła naprawdę się zdarzyć. Książka typowo młodzieżowa, którą czyta się przyjemnie i zadziwiająco szybko. Polecam nie tylko nastolatkom :)

Emilia | 2015-06-12
Na półkach: 2007, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2007

Zapamiętałam tą książkę jako historię dziewczyny - Isabelle, która ma fioła na punkcie balu maturalnego, a jej największym problemem jest to, że nie ma z kim na niego iść, bo rzucił ją chłopak.
Jedna z jej przyjaciółek - Lane, zakłada na MySpace fikcyjne konto super-idealnego faceta, a w jego imieniu pisze do Isabelle brat Lane.
Nie muszę chyba mówić jak to wszystko się skończy.

Gdy czytałam tę książkę miałam 16 lat i pomimo tego, że bohaterki były trochę starsze ode mnie ich historia mnie nie zachwyciła, raczej rozśmieszyła swoją naiwnością.

Można przeczytać, ale szału nie robi.

kaarija | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Ebooki
Przeczytana: 16 marca 2014

Kiedy doszłam do połowy książki, byłam już absolutnie pewna, że wiem jak się skończy. To co zobaczyłam czytając 21., 22. rozdział, muszę przyznać, że zbiło mnie z tropu, ale jednak w ogóle nie pomyliłam się co do zakończenia. Wszyscy bohaterowie zeszli się w przewidywane dla nich pary, których nie tak trudno było się domyślić, ze względu chociażby na wcześniejsze aluzje i wydarzenia, oraz zdrowy rozsądek.

Koniec końców, uważam, że ta historia jest nieco banalna i, prawie pod każdym względem, uciążliwie przewidywalna, chociaż sam pomysł na powieść (zarysowanie problemu i rozwiązania), jest bardzo oryginalny. Autorka oszczędziła sobie jednak trudu z dokładniejszym opisem postaci, ich wyglądu i charakteru, co, moim zdaniem, nie wpływa dobrze na całokształt i nie daje możliwości zżycia się i polubienia bohaterów.

Mystery | 2016-12-29
Na półkach: Dla nastolatek, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Ciekawa historia miłosnych zawirowań.

Warto przeczytać!! :))