Idealny chłopak

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawnictwo: Amber
Fake Boyfriend

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Vivi, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny – wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

źródło opisu: opis dytrybutora

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2007

Tirindeth | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Przyjaźń to coś niesamowitego, prawda? Prawdziwa moc, która zespala ze sobą ludzi, wiąże dusze, daje nadzieję i wytchnienie w trudnych chwilach. Przyjaźń potrafi nas unosić bardziej niż miłość. Mieć przyjaciół oznacza większe bogactwo, niż posiadanie miliardów na koncie bankowym. A jednak tak ciężko o prawdziwą przyjaciółkę/przyjaciela. Tak ciężko bowiem komuś zaufać, pozwolić sobie na otwarcie się przed innymi całkowicie i bezwarunkowo. To prawdziwa sztuka, poświęcić siebie dla przyjaźni…

Vivi, Lane, Isabelle i Curtis to czwórka przyjaciół. Prawdziwych przyjaciół. Dlatego też nic dziwnego w tym, że trójka z nich nie może patrzeć ze spokojem ma fakt, iż Isabelle pozwala sobą pomiatać przez jednego z chłopaków. Ona uparcie twierdzi, że go kocha, lecz on ją wykorzystuje i każdy to widzi. Vivi i Lane czują się w obowiązku, bo odciągnąć przyjaciółkę od Shawna i jego żałosnego zachowania. Kiedy więc dochodzi do kolejnego „rozstania” między nim a Izzy, dziewczyny wkraczają do akcji....

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Lane, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny - wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

Książka w sam raz dla nastolatek. Czyta się ją lekko i przyjemnie.

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 12 maja 2010

Zadziwiam się. Zwykle nie lubię tak typowo młodzieżowych książek, a jednak ta mi się bardzo spodobała. Najpierw zainteresował mnie opis na jednym z blogów. Gdy zobaczyłam ją w swojej bibliotece od razu wypożyczyłam i szybko przeczytałam.

Książka pokazuje, że do prawdziwego szczęścia nie trzeba ideału. Przy okazji książka pokazuje też, że nie można bać się i ukrywać swych uczuć. A także, że pomaganie na siłę przyjaciółce... Nie do końca jest dobre. W książce jest wszystko, od lekkiej intrygi do niespodziewanych romansów. Koniec książki troszkę zaskakuje, choć liczyłam na takie zakończenie. Kilka drobnych wzmianek w książce naprowadzało co, gdzie i jak. Dobra lektura dla młodzieży, trochę pouczająca, świetna, aby nudny wieczór zamienić w interesującą przygodę z lekturą.

Monika | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

"Idealny chłopak" to historia o czwórce przyjaciół, którzy dosłownie zrobią dla siebie wszystko.
Mimo, że książka pokazuje jak cenna i silna może być przyjaźń, to na początku czułam się zirytowana. Dlaczego? Dlatego, że nie rozumiałam dlaczego wszystko się kręci TYLKO I WYŁĄCZNIE wokół Isabelle.. Bo nie rozumiałam dlaczego problemy Lane i Vivi są na drugim planie. Dlaczego Isabelle nie starała się pomóc Lane, która zakochana była w Curtisie? Tak, tak przyjaźń, wiem. Tylko, że przyjaźń działa w obydwie strony, a nie tylko w przypadku tej książki w stronę Isabelle.
Pomimo tego książka jest napisana lekkim językiem, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Oceniam ją 6/10, z powodu wymienionego wyżej.

sztuku | 2010-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Jejku tę książke skończyłam czytać dosłownie 10 minut temu. I jestem strasznie smutna .. ponieważ ta książka dobiegła końca ;( Była cudowna , romantyczna i w ogóle taka lekka w czytaniu. Napisana lekkim językiem. Właśnie przez tę pozycję Kate Brian została moją ulubioną autorką ;P
To moje oddczucia zaraz po przeczytaniu książki. A teraz opisik.

Są trzy przyjaciółki. Jedna z nich ma ,,chłopaka'' który ją zdradza , wciąż rzuca dla innej a ona wciąż go przyjmuje spowrotem. Dwie pozostałe dzieczyny mają już dość patrzenia na to jak ich przyjaciółka cierpi. Wymyślają plan. A mianowicie tworzą chłopaka na stronie Myscape ( coś jak nk ) o imieniu Brandon. Jest on idealny , blond włosy , perkusista normalnie cudo. I zaczynają korspondować z Isabell ( ta przyjaciółka ),

Puźniej już sprawy sie komplikują. Muszą znaleść prawdziwego chłopaka który by odgrywał role Brandona i który zabierze Isabell na bal maturalny. Są gotowe nawet zapłacić. Czy uda im się znaleść tego chłopaka ? Czy...

immortal15 | 2014-07-13

"Jesteś jak z filmu z lat dziewięćdziesiątych. Spięty, grzeczny chłopak z ładną buzią, z młodszym bratem, którego uwielbia, z kretyńskimi ubraniami i... z całym tym dobrym wychowaniem. To nie mój styl. Nic z tego nie jest moje. Jestem bałaganiarą. Głośną. Nieuprzejmą. Ty i ja? Nie pasujemy do siebie."

Camilla | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Mała odskocznia od wampirów i aniołów :) Historia prawdziwych przyjaciół, która mogła naprawdę się zdarzyć. Książka typowo młodzieżowa, którą czyta się przyjemnie i zadziwiająco szybko. Polecam nie tylko nastolatkom :)

Emilia | 2015-06-12
Na półkach: 2007, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2007

Zapamiętałam tą książkę jako historię dziewczyny - Isabelle, która ma fioła na punkcie balu maturalnego, a jej największym problemem jest to, że nie ma z kim na niego iść, bo rzucił ją chłopak.
Jedna z jej przyjaciółek - Lane, zakłada na MySpace fikcyjne konto super-idealnego faceta, a w jego imieniu pisze do Isabelle brat Lane.
Nie muszę chyba mówić jak to wszystko się skończy.

Gdy czytałam tę książkę miałam 16 lat i pomimo tego, że bohaterki były trochę starsze ode mnie ich historia mnie nie zachwyciła, raczej rozśmieszyła swoją naiwnością.

Można przeczytać, ale szału nie robi.

kaarija | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Ebooki
Przeczytana: 16 marca 2014

Kiedy doszłam do połowy książki, byłam już absolutnie pewna, że wiem jak się skończy. To co zobaczyłam czytając 21., 22. rozdział, muszę przyznać, że zbiło mnie z tropu, ale jednak w ogóle nie pomyliłam się co do zakończenia. Wszyscy bohaterowie zeszli się w przewidywane dla nich pary, których nie tak trudno było się domyślić, ze względu chociażby na wcześniejsze aluzje i wydarzenia, oraz zdrowy rozsądek.

Koniec końców, uważam, że ta historia jest nieco banalna i, prawie pod każdym względem, uciążliwie przewidywalna, chociaż sam pomysł na powieść (zarysowanie problemu i rozwiązania), jest bardzo oryginalny. Autorka oszczędziła sobie jednak trudu z dokładniejszym opisem postaci, ich wyglądu i charakteru, co, moim zdaniem, nie wpływa dobrze na całokształt i nie daje możliwości zżycia się i polubienia bohaterów.

Dominika | 2014-05-01
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Książka polecana dla młodzieży, opowiada o sile przyjaźni, jej przemianie w miłość oraz o ochronie przed bólem. Czworo przyjaciół Viv, Lane, Isabell i Curtis są ze sobą bardzo zżyci. Nadchodzi wielki bal trzecich klas, do których chodzą. Isabell chodzi z chłopakiem, którego nie tolerują przyjaciel, ponieważ ciągle rani Isabell. Viv, Lane oraz Curtis wpadają na pomysł, by wymyślić chłopaka dla Isabell, by odsunęła się od byłego. Plan na początku idzie świetnie. Tworzą wymarzonego chłopaka na forum i zaczynają pisać do Isabell jako on. Następnie znajdują chłopaka, który wciela się w rolę, ale plan zaczyna się komplikować, gdy Jonathan oraz Viv zakochują się w sobie nawzajem... A Lane zakochała się Curtisie, ale nie potrafi mu tego powiedzieć... Jak sie skończy ta historia? Co zrobią przyjaciele? I czy wogóle nadal będą przyjaciółmi?