Okładka książki Idealny chłopak

978-83-241-2951-5
chłopaki, miłość, tajemnice
typ
papier
6.33 (538 ocen i 52 opinie)

Opis książki

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Vivi, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny – wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tirindeth | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Przyjaźń to coś niesamowitego, prawda? Prawdziwa moc, która zespala ze sobą ludzi, wiąże dusze, daje nadzieję i wytchnienie w trudnych chwilach. Przyjaźń potrafi nas unosić bardziej niż miłość. Mieć przyjaciół oznacza większe bogactwo, niż posiadanie miliardów na koncie bankowym. A jednak tak ciężko o prawdziwą przyjaciółkę/przyjaciela. Tak ciężko bowiem komuś zaufać, pozwolić sobie na otwarcie się przed innymi całkowicie i bezwarunkowo. To prawdziwa sztuka, poświęcić siebie dla przyjaźni…

Vivi, Lane, Isabelle i Curtis to czwórka przyjaciół. Prawdziwych przyjaciół. Dlatego też nic dziwnego w tym, że trójka z nich nie może patrzeć ze spokojem ma fakt, iż Isabelle pozwala sobą pomiatać przez jednego z chłopaków. Ona uparcie twierdzi, że go kocha, lecz on ją wykorzystuje i każdy to widzi. Vivi i Lane czują się w obowiązku, bo odciągnąć przyjaciółkę od Shawna i jego żałosnego zachowania. Kiedy więc dochodzi do kolejnego „rozstania” między nim a Izzy, dziewczyny wkraczają do akcji. Postana...

Monika | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

"Idealny chłopak" to historia o czwórce przyjaciół, którzy dosłownie zrobią dla siebie wszystko.
Mimo, że książka pokazuje jak cenna i silna może być przyjaźń, to na początku czułam się zirytowana. Dlaczego? Dlatego, że nie rozumiałam dlaczego wszystko się kręci TYLKO I WYŁĄCZNIE wokół Isabelle.. Bo nie rozumiałam dlaczego problemy Lane i Vivi są na drugim planie. Dlaczego Isabelle nie starała się pomóc Lane, która zakochana była w Curtisie? Tak, tak przyjaźń, wiem. Tylko, że przyjaźń działa w obydwie strony, a nie tylko w przypadku tej książki w stronę Isabelle.
Pomimo tego książka jest napisana lekkim językiem, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Oceniam ją 6/10, z powodu wymienionego wyżej.

Ola123 | 2010-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Jejku tę książke skończyłam czytać dosłownie 10 minut temu. I jestem strasznie smutna .. ponieważ ta książka dobiegła końca ;( Była cudowna , romantyczna i w ogóle taka lekka w czytaniu. Napisana lekkim językiem. Właśnie przez tę pozycję Kate Brian została moją ulubioną autorką ;P
To moje oddczucia zaraz po przeczytaniu książki. A teraz opisik.

Są trzy przyjaciółki. Jedna z nich ma ,,chłopaka'' który ją zdradza , wciąż rzuca dla innej a ona wciąż go przyjmuje spowrotem. Dwie pozostałe dzieczyny mają już dość patrzenia na to jak ich przyjaciółka cierpi. Wymyślają plan. A mianowicie tworzą chłopaka na stronie Myscape ( coś jak nk ) o imieniu Brandon. Jest on idealny , blond włosy , perkusista normalnie cudo. I zaczynają korspondować z Isabell ( ta przyjaciółka ),

Puźniej już sprawy sie komplikują. Muszą znaleść prawdziwego chłopaka który by odgrywał role Brandona i który zabierze Isabell na bal maturalny. Są gotowe nawet zapłacić. Czy uda im się znaleść tego chłopaka ? Czy wszystko pu...

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 12 maja 2010

Zadziwiam się. Zwykle nie lubię tak typowo młodzieżowych książek, a jednak ta mi się bardzo spodobała. Najpierw zainteresował mnie opis na jednym z blogów. Gdy zobaczyłam ją w swojej bibliotece od razu wypożyczyłam i szybko przeczytałam.

Książka pokazuje, że do prawdziwego szczęścia nie trzeba ideału. Przy okazji książka pokazuje też, że nie można bać się i ukrywać swych uczuć. A także, że pomaganie na siłę przyjaciółce... Nie do końca jest dobre. W książce jest wszystko, od lekkiej intrygi do niespodziewanych romansów. Koniec książki troszkę zaskakuje, choć liczyłam na takie zakończenie. Kilka drobnych wzmianek w książce naprowadzało co, gdzie i jak. Dobra lektura dla młodzieży, trochę pouczająca, świetna, aby nudny wieczór zamienić w interesującą przygodę z lekturą.

Camilla | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Mała odskocznia od wampirów i aniołów :) Historia prawdziwych przyjaciół, która mogła naprawdę się zdarzyć. Książka typowo młodzieżowa, którą czyta się przyjemnie i zadziwiająco szybko. Polecam nie tylko nastolatkom :)

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Lane, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny - wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

Książka w sam raz dla nastolatek. Czyta się ją lekko i przyjemnie.

Dominika | 2014-05-01
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Książka polecana dla młodzieży, opowiada o sile przyjaźni, jej przemianie w miłość oraz o ochronie przed bólem. Czworo przyjaciół Viv, Lane, Isabell i Curtis są ze sobą bardzo zżyci. Nadchodzi wielki bal trzecich klas, do których chodzą. Isabell chodzi z chłopakiem, którego nie tolerują przyjaciel, ponieważ ciągle rani Isabell. Viv, Lane oraz Curtis wpadają na pomysł, by wymyślić chłopaka dla Isabell, by odsunęła się od byłego. Plan na początku idzie świetnie. Tworzą wymarzonego chłopaka na forum i zaczynają pisać do Isabell jako on. Następnie znajdują chłopaka, który wciela się w rolę, ale plan zaczyna się komplikować, gdy Jonathan oraz Viv zakochują się w sobie nawzajem... A Lane zakochała się Curtisie, ale nie potrafi mu tego powiedzieć... Jak sie skończy ta historia? Co zrobią przyjaciele? I czy wogóle nadal będą przyjaciółmi?

imortal15 | 2014-07-13

"Jesteś jak z filmu z lat dziewięćdziesiątych. Spięty, grzeczny chłopak z ładną buzią, z młodszym bratem, którego uwielbia, z kretyńskimi ubraniami i... z całym tym dobrym wychowaniem. To nie mój styl. Nic z tego nie jest moje. Jestem bałaganiarą. Głośną. Nieuprzejmą. Ty i ja? Nie pasujemy do siebie."

Claudine | 2011-10-28
Przeczytana: 27 października 2011

Świetna książka o tym, jak najbliższe przyjaciółki chcą decydować za ważne decyzje w życiu ich koleżanki. Niby wszystko miało wyjść dobrze, ale mimo tego, iż to ich przyjaciółka, powinny były dać jej prawo popełniania własnych błędów.

Moim zdaniem ta książka to po prostu opowieść docierająca do czytelników. Oczywiście to jak różni ludzie oceniają książki jest zależna od ich gustów i charakterów. Dla mnie to była bardzo miła lekturka. Czasem pękałam przy niej ze śmiechu, bo tak śmieszne były w niej scenki. Także się popłakałam raz lub dwa, ponieważ jestem strasznie wrażliwą osobą a w tej książce jest dużo wzruszających momentów.

Polecam tą książke każdej dziewczynie, która uwielbia opowieści o miłości, ale nie tylko. To książka takżę dla tych, którzy lubią czytać o życiu nastolatków oraz ich codzienności. Ta książka wywarła na mnie duże wrażęnie, ponieważ gdy na wakacjach moja kuzynka ją wypożyczyłam myślałam, że to tylko taka powiastka miłosna. Pomimo moich wcześniejszych odczuć ni...

kaarija | 2014-03-16
Na półkach: Ebooki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2014

Kiedy doszłam do połowy książki, byłam już absolutnie pewna, że wiem jak się skończy. To co zobaczyłam czytając 21., 22. rozdział, muszę przyznać, że zbiło mnie z tropu, ale jednak w ogóle nie pomyliłam się co do zakończenia. Wszyscy bohaterowie zeszli się w przewidywane dla nich pary, których nie tak trudno było się domyślić, ze względu chociażby na wcześniejsze aluzje i wydarzenia, oraz zdrowy rozsądek.

Koniec końców, uważam, że ta historia jest nieco banalna i, prawie pod każdym względem, uciążliwie przewidywalna, chociaż sam pomysł na powieść (zarysowanie problemu i rozwiązania), jest bardzo oryginalny. Autorka oszczędziła sobie jednak trudu z dokładniejszym opisem postaci, ich wyglądu i charakteru, co, moim zdaniem, nie wpływa dobrze na całokształt i nie daje możliwości zżycia się i polubienia bohaterów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto