Święta z Anią i inne opowiadania na Boże Narodzenie

Wydawnictwo: Galaktyka
Christmas with Anne and Other Holiday Stories
83-86447-59-1
Barbara

Szesnaście opowiadań najpopularniejszej kanadyjskiej autorki, Lucy Maud Montgomery. Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas świętowanie i zadumy nad przeszłością, czas marzeń i planów na przyszłość. Okazja, by przypomnieć sobie to, co w życiu najważniejsze, a co wydaje się czasem tak dalekie - choć nie w świecie, który ożywa w opowiadaniach L.M.Montgomery. Zawarte w niniejszym tomie rozdziały z...

Zawarte w niniejszym tomie rozdziały z "Ani z Zielonego Wzgórza" i "Ani z Szumiących Topoli" należą do ulubionych opowiadań starszego pokolenia. Dołączyliśmy je, by również młodzi wielbiciele tej autorki mogli je poznać.
Pozostałe nowele, napisane na przełomie wieków, nigdy jeszcze nie były publikowane w formie książkowej.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Anna | 2016-04-13

Piękne i wzruszające opowiadania z klimatem typowym dla L.M. Montgomery, których akcja rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia. Warto wtedy sięgnąć po tę książkę.

Herbaciarka | 2016-01-06

"Święta z Anią" to kolejny zbiór opowiadań L. M. Montgomery - kolejny, ale jedyny w swoim rodzaju, bo zawierający historie o tematyce świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, niektóre unikalne, które można znaleźć tylko w tym niewielkim tomiku. "Świąteczny koszyk ciotki Cyryli", "Duch Bożego Narodzenia", "Noworoczne ciasto Idy" to tylko niektóre ze wspaniałych opowiadań, które można czytać wciąż od nowa i które nie znudzą się nigdy - przynajmniej mi, bo jestem wielką fanką twórczości pani Montgomery i uwielbiam do nich wracać :) Trzeba przyznać, że w tych opowiadaniach są szczególnie widoczne morały dla młodzieży, ale nie rażą one tak bardzo aby mogły kogokolwiek zniechęcić do lektury.

Gorąco polecam!!!

anna | 2010-10-30

były takie czasy, kiedy czytałam tą książkę co roku w Boże Narodzenie, może warto powrócić do tego rytuału.

książek: 2023
Agata | 2011-01-03

Super opowiadania - po tej książce jeszcze bardziej polubiłam Anię :)

Inaa | 2011-12-18

Fajna książka.Polecam.

freesoul1705 | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Słodki powrót do dziecięcych lat i białych świąt Bożego Narodzenia :)

Beata Woźniak | 2014-08-23
Przeczytana: 12 kwietnia 2010