Łasuch literacki

Wydawnictwo: Akapit Press
gotowanie, przepisy kulinarne

Ulubiona autorka nastolatek uzupełnia swoją serię powieści zbiorem przepisów kulinarnych. Są to autentyczne przepisy na potrawy zjadane z takim apetytem przez bohaterów poczytnych, pełnych humoru i radości życia, książek Małgorzaty Musierowicz. Doskonały prezent dla wszystkich Pań w rodzinie oraz dla tych Panów, którzy lubią gotować, lub przynajmniej dobrze zjeść.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

bewelka86 | 2013-05-31

Czytając kolejne części "Jeżycjady" wielokrotnie miałam ochotę spróbować potraw, które były opisane na kartach poszczególnych tomów. A zwłaszcza w "Kwiecie kalafiora", gdzie prym wiódł tort-murzynek w wykonaniu Gabrysi (tak na marginesie bardzo smaczny).
Kiedy więc zobaczyłam w empiku "Łasucha literackiego" wiedziałam, że musze go mieć. No i mam:) Wypróbowałam już kilka przepisów i zawsze wychodzą smaczne. Szczególnie przypadła mi do gustu szarlotka Basi - nieco inna od tej tradycyjnej, ale jakże aromatyczna i smakowita!

Przepisy nie są wyodrębnione, lecz wplecione w tekst, lecz to nie utrudnia ich przyswojenia, a komentarze Autorki o bohaterach z cyklu "Jeżycjada" uatrakcyjniają te opisy potraw.

Zachęcam do przeczytania, a potem do testowania we własnej kuchni.

Maria Tarczyńska | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka mnie nie zachwyciła. Mimo, że miała być poświęcona przepisom i tak ten temat nie został ujęty dokładnie. Bo co znaczy serek homogenizowany i 200g mąki - ile tego serka? A 1/2 paczki proszku do pieczenia? Są różne gramatury opakowań. No i naprawdę można piec ciasto w temperaturze 280C? nie zwęgli się natychmiast?
Albo słynny rosół: rosół jak się robi każdy wie: wołowina, woda, włoszczyzna przyprawy.
No raczej dobrego rosołu z takiego przepisu się nie ugotuje :/
Ocena dobra za sentyment do bohaterów Jeżycjady :)

minimonster | 2014-06-27

Świetna. Świetne przepisy , polecam miłośnikom "Jeżycjady " i nie tylko :)

Leelunia | 2012-12-03
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Świetne przepisy (choć może nie tak wciągające jak powieści)! Wypróbujcie...

Wiedźminka | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Trochę krótka ta książka, ale za to jaka smaczna w czytaniu :)

majkey | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Jedno jest pewne - muszę wrócić do książek z początku Jeżycjady. Przepisów jeszcze nie wypróbowałam, ale wypróbuję :)

Dorcia | 2010-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2010

Niektóre przepisy mam ochotę wypróbować :)

zimowywieczor | 2015-02-23
Przeczytana: 1995 rok

Przeczytane lata temu, a przepisy sprawdzone!
I to nie byle jakie - extra przepisy!

Kinga_Czytelniczka | 2010-12-05

Ciekawa książka, z przepisami, ale śmieszna i sympatyczna.

| 2010-08-08

apetyczna książka ;) dosłownie.