Lac
83-06-02621-7
park, muchy, entomolog, entomologia
Nemosja

Park to parodystyczna powieść sensacyjna. Pozornie prosta, choć w istocie pogmatwana intryga - jej aktem kulminacyjnym jest wymiana agentów kontrwywiadów, dokonująca się w tytułowym parku nad jeziorem - skrywa skomplikowaną kompozycję, pełną utajonych odniesień, nie tylko literackich. Centralną postacią, a zarazem pionkiem wywiadu, jest entomolog Franck Chopin. Głównym instrumentem jego pracy są muchy.|Za powieść Park Echenoz otrzymał w roku 1990 Nagrodę Europejską w dziedzinie literatury.

| 2016-11-08

Pastisz powieści sensacyjnej i szpiegowskiej. Klimatycznie w stylu poprzednich dokonań Echenoza, choć nie jest to jego szczytowe osiągnięcie.

Tohverus | 2016-11-28
Na półkach: 2016, Przeczytane