Córka Kanibala

Wydawnictwo: Muza
La Hija del Canibal
8372009767
Liritio

Tytułową bohaterkę, czterdziestojednoletnią autorką książeczek dla dzieci, poznajemy w chwili, gdy na moment przed wspólnym wylotem na sylwestra w Wiedniu jej mąż zostaje porwany przez terrorystów. Karty książki wypełniają żmudne starania Lucii o odzyskanie męża, ale także - nie mniej żmudne rozważania - czy warto go szukać. Bohaterka ze stoicyzmem, choć podszytym przerażeniem, obserwuje, jak jej ciało i umysł przechodzą w fazę wieku średniego. Z goryczą stwierdza, że mąż już dawno przestał ją obchodzić, a przecież nie spoczywa, póki nie dowie się - zaskakującej - prawdy o jego losie. W wędrówce przez madrycki półświatek i przez mroczne zakamarki własnej duszy towarzyszy jej przedziwna para: dwaj sąsiedzi, zagadkowy młodzieniec Adrian i staruszek, były bojownik-anarchista Felix.

Triss Velvel | 2012-03-06
Przeczytana: 04 marca 2012

Ciekawy, trzymający w napięciu wątek, momentami bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenia dotyczące świata i metafizyki... no właśnie, czasem trafne, a czasem trochę przefilozofowane.

jaga | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Początek całkiem niezły, więc można się było spodziewać, że da się czytać. Ale się nie dało, później było już tylko gorzej i gorzej. Zmęczyłam, chyba tylko dla zasady żeby zmęczyć, ale nie znalazłam w tej książce nic. Nic. NIC. Ani tempa, ani zwrotów akcji, ani ciekawego stylu. Nawet poczucie humoru było byle jakie. A bohaterka miałka, taka sobie, nie budziła sympatii, przynajmniej mojej. Także owa opowieść w opowieści, zabieg skądinąd całkiem sprytny, ale w tym przypadku nudny i aż nie chciało się czytać. Tytuł także nieadekwatny do treści. No bo i co z tego, że Kanibala? Równie dobrze mogłaby być córka Józka, Zdzicha albo Rycha. Nie polecam.

Anna Bugaj-Słowik | 2011-01-29
Przeczytana: styczeń 2011

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki, niby wątek ciekawy ale... sama nie wiem czegoś mi w niej brak.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-29