Szerokiej drogi, Anat

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-227-X
szpieg, wywiad, literatura polska
gall21

Bohaterowie: Anat, agentka Mossadu (piękna), i Dawid, ekspolicjant z polskiej jednostki specjalnej (łajdak), a ponadto oficerowie izraelskiego wywiadu, profesor wiedzy tajemnej, staromodny hrabia, krakowski policjant, handlarz bronią i dziwaczna sekta. Miejsce akcji: Jerozolima, Tel Awiw, Synaj, Kair, Ateny, Istambuł, Warszawa, Wrocław, Kraków. Czas akcji: wczoraj. Cel: bliżej nieznany (na...

Czas akcji: wczoraj.
Cel: bliżej nieznany (na pewno niecny), najpierw wygląda na to, że bohaterowie realizują wspólny plan, ale do czasu. Jest bowiem ktoś, kto pisze swój własny, szatański niemalże scenariusz - i to on rozdaje role.

Świat tajnych służb pokazany jest w tej powieści jakże efektownie i przekonująco! Mossad po prostu musi działać tak, jak opisał Irek Grin. I choć autor poczyna sobie dość swobodnie z tradycją prozy sensacyjno-szpiegowskiej, "Anat..." spełni oczekiwania najbardziej wymagających miłośników gatunku.

kryloc | 2014-06-09
Przeczytana: czerwiec 2014

Tyle się tu dzieje, jak w filmie klasy B. Aż się prosi aby do akcji wpadł Cuck Norris i zrobił z nimi wszystkimi porządek! Szkoda że nie wpadł...

lukaszk88 | 2016-11-28
bookfun | 2016-10-28