Meksykański romans

978-83-60383-90-2
Meksyk wycieczka nieudane życie

Dość męcząca, ciężko się czytało, raczej nie sięgnę więcej po te autorkę

Dość męcząca, ciężko się czytało, raczej nie sięgnę więcej po te autorkę

Tamara to 30-letnia, pozostająca w separacji z mężem, bezrobotna aktorka. Razem z 50-dziesięcioletnią matką Krystyną (również rozwiedzioną) mieszkają w obskurnym, popeerelowskim bloku w Warszawie.
Kiedy Krystyna zostaje zwolniona z fabryki chipsów, sytuacja bytowa obu, pozbawionych środków do życia, pań Makuszyńskich staje się nie do pozazdroszczenia. Kolejne (często zwariowane) plany matki i córki nie przynoszą upragnionych efektów (a właściwie- zysków). Niespodziewanie jednak wygrywają wycieczkę do Meksyku. To staje się początkiem wielu nieprawdopodobnych i zabawnych perypetii.

Czy Tamarze uda się zostać drugą, blondwłosą Salmą Hayek? Czy znudzona szarym życiem w Warszawie Krystyna stanie się właścicielką dochodowej, polskiej restauracji w samym Acapulco? Czy dla obu pań Meksyk okaże się spełnieniem ich najskrytszych marzeń i rajem na ziemi?
A może jednak ,,tam dom twój, gdzie serce twoje”…?

W niespełna 120-stronnicowej książeczce mamy wszystko: wygraną na loterii, walkę z mafią, meksykańską miłość i polskiego geja. Można jednak sięgnąć po nią, opalając się w upalny dzień i pozwolić myślom płynąć beztrosko w stronę marzeń o gorącym Meksyku.
Za sprawą tej książeczki pooglądałam kilka zdjęć Acapulco i stwierdzam, że jest piękne. I to w zasadzie jedyny ślad, jaki pozostawił w mojej głowie ,,Meksykański romans”. Cała reszta niewątpliwie szybko zostanie zapomniana.
Z książką można zapoznać się wyłącznie jako z przerywnikiem przed ambitniejszą lekturą. Może w towarzystwie ,,Desperadosa” posmakuje lepiej… ;)

Pelna zawirowan fabula smieszych zdarzen sytuacji. Jesli przycztasz pare stron nie bedziesz w stanie oderwac.

Na ogół nie jestem amatorką tego typu książek. Została przeczytana jako mały przerywnik wśród częstego przesiadywania między książkami z mrocznym charakterem. Nie lubię komedii, a tym bardziej romansów. Format sprawia, że 'połyka' się ją w jeden wieczór. Mimo tego wszystkiego były chwile, kiedy treść doprowadzała mnie do śmiechu - stąd się wzięło tych kilka gwiazdek.

Dawno nie czytałam tak słabej książki, po spotkaniu się z wyższymi półkami, styl którym została napisana kompletnie mi nie odpowiadał. Tytuł z fabułą ma słabe powiązanie, niby się coś dzieje, ale jednak nic. Coś się zaczyna i nagle kończy bez rozwiązania i nie powraca do końca książki. Kupiłam za grosze na jakiejś promocji, cena z tyłu to 9,99, nie dałabym tyle za nią.

Niewielkich rozmiarów książeczka z nieprawdopodobnie nierealną fabułą... Do przeczytania i zapomnienia.

Bardzo fajnie się czyta. Lekka, przyjemna i śmieszna opowieść.

Bardzo fajnie się czyta. Lekka, przyjemna i śmieszna opowieść.

Jak dla mnie bardzo fajna książka. Czytałam ją jeszcze w liceum i bardzo mnie zaciekawiła. Dużo się też przy niej śmiałam, a fabuła mi się podobała. Polecam:)

Bardzo średnia książka jeśli chodzi o fabułę, nie przekonała mnie. Zbyt banalna, bez fajerwerków. Przeczytana od niechcenia. Okładka całkiem fajna :)

śmieszna, momentami śmiałam się do książki ;) szybko się czyta ;)

śmieszna, momentami śmiałam się do książki ;) szybko się czyta ;)

• Rok 2011
  • Bookcrossing
  • Dysk
  • Must have!
  • 2012 rok
  • Własne

Dodaj cytat z książki Meksykański romans