Meksykański romans

Wydawnictwo: Replika
978-83-60383-90-2
Meksyk, wycieczka, nieudane życie
Ag2S

Obiecały sobie, że nigdy już nie pozwolą, by ktoś je oszukał i skrzywdził. Obiecały sobie nawet, że nigdy już nie pokochają... A jednak... Matka (50 lat, zwolniona z fabryki chipsów) i córka (30 lat, bezrobotna aktorka) próbują ułożyć sobie życie na nowo. Mają za sobą nieudane małżeństwa i mnóstwo niespełnionych marzeń. Każda próba znalezienia pracy kończy się albo skręconą nogą, albo...

Matka (50 lat, zwolniona z fabryki chipsów) i córka (30 lat, bezrobotna aktorka) próbują ułożyć sobie życie na nowo. Mają za sobą nieudane małżeństwa i mnóstwo niespełnionych marzeń. Każda próba znalezienia pracy kończy się albo skręconą nogą, albo zdeptanym ego. Każda próba zbudowania kolejnego związku kończy się dodatkowo złamanym sercem.
Wreszcie los się do nich uśmiecha. W paczce chipsów córka znajduje zwycięski kupon, a nagrodą jest wycieczka do Meksyku! Postanawiają zaryzykować i pojechać. Jednak życie, to nie bajka... Po przyjeździe do Mexico City zostają okradzione, gubią się w tłumie, błąkają bez pieniędzy i dokumentów. Cudownie uratowane przez młodego Meksykanina rozpoczynają wakacje od nowa, postanawiając sobie niczego nie odmawiać. Czas mija, a one zaczynają coraz lepiej czuć się w nowej rzeczywistości. Otoczone opieką bogatych mężczyzn, odkrywają uroki egzotycznej przygody i przeżywają wyśnione od lat romanse, czując się piękne i kochane jak nigdy.
Pozostaje jedynie kwestia powrotu. Czeka na nie szara Warszawa i samotne życie. Czy na pewno nie mają do czego wracać?

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&kateg=Romans&st=10

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&kateg=Romans&st=10

awiola | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

„Cały czas w drodze gdzieś, po coś. Na zakupach, po zakupach, przed zakupami. Przed kinem, w kinie, po kinie. U kosmetyczki, po kosmetyczce. Śniadanie w locie, obiad w biegu, kolacja na stojąco”

Na temat autorki nie znalazłam żadnej informacji. To samo dotyczy zdjęcia. Luizy Kochańskiej po prostu nie ma w sieci, czym jestem szczerze zdziwiona. Może wy coś wiecie na jej temat?

„Meksykański romans” kupiłam za bardzo śmieszną kwotę na wyprzedaży. Cieniutka książeczka w formacie kieszonkowym.

Jest to opowieść o trzydziestoletniej bezrobotnej aktorce – Tamarze oraz jej pięćdziesięcioletniej zwolnionej z fabryki chipsów matce – Krystynie. Obydwie kobiety znalazły się na zakręcie życiowym. Córka porzucona przez faceta, matka zdradzona przez męża. Wydaje się, że pech nie opuszcza bohaterek aż tu nagle wygrany los w chipsach, odmienia ich życie. Tamara i Krystyna wyruszają na wycieczkę do Meksyku. Nie spodziewają się, że czeka tam na nie niebezpieczeństwo i duże ryzyko ale również...

Scarlett | 2013-11-09
Przeczytana: 24 lipca 2012

No cóż. W tak małej książeczce naprawdę wiele się działo. Tyle tylko, że zdarzenia były tak nieprawdopodobne, że im bardziej wczytywałam się w powieść, tym częściej zadawałam sobie pytanie: kto tu zwariował? Autorka, bohaterki czy może ja?

Główne bohaterki były wybitnie tępe. Okradzione, nie robią zupełnie nic (oprócz wątpliwego poziomu ironicznych komentarzy), całe życie jest dla nich zabawą i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ich dojrzałość psychiczna oscyluje gdzieś w okolicach dojrzałości przeciętnego pięciolatka.

Carmen | 2012-05-25
Przeczytana: 25 maja 2012

Skończyłam TO czytać i jestem w szoku... Przecież to nie książka tylko spisany sen pijanego zająca.
No fakt zaśmiałam się kilka razy, czytało się błyskawicznie (na wielkie szczęście) ale nie wiem czy można to nazwać książką. Na 175-ciu stronach wydarzenia zmieniają się z prędkością pocisków wystrzeliwanych z karabinu maszynowego, przy czym są to wydarzenia dziwne, nieprawdopodobne a całość w granicach absurdu.
Jedna gwiazda jest za małą objętość, druga za szybkość czytania. Dałabym trzecią za humor wzorowany na Chmielewskiej ale to by było chyba za dużo gwiazdek jak na taka książkę.

Ewelina | 2014-11-05

Bardzo fajnie się czyta. Lekka, przyjemna i śmieszna opowieść.

Pna_Dsz | 2015-10-04

Na ogół nie jestem amatorką tego typu książek. Została przeczytana jako mały przerywnik wśród częstego przesiadywania między książkami z mrocznym charakterem. Nie lubię komedii, a tym bardziej romansów. Format sprawia, że 'połyka' się ją w jeden wieczór. Mimo tego wszystkiego były chwile, kiedy treść doprowadzała mnie do śmiechu - stąd się wzięło tych kilka gwiazdek.

Edith | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Niewielkich rozmiarów książeczka z nieprawdopodobnie nierealną fabułą... Do przeczytania i zapomnienia.

Patrycja Leszczyńska | 2011-05-17

Szczerze polecam tą książkę, chyba nigdy się tak przy innej nie uśmiałam;)

Rudzianna | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Tamara to 30-letnia, pozostająca w separacji z mężem, bezrobotna aktorka. Razem z 50-dziesięcioletnią matką Krystyną (również rozwiedzioną) mieszkają w obskurnym, popeerelowskim bloku w Warszawie.
Kiedy Krystyna zostaje zwolniona z fabryki chipsów, sytuacja bytowa obu, pozbawionych środków do życia, pań Makuszyńskich staje się nie do pozazdroszczenia. Kolejne (często zwariowane) plany matki i córki nie przynoszą upragnionych efektów (a właściwie- zysków). Niespodziewanie jednak wygrywają wycieczkę do Meksyku. To staje się początkiem wielu nieprawdopodobnych i zabawnych perypetii.

Czy Tamarze uda się zostać drugą, blondwłosą Salmą Hayek? Czy znudzona szarym życiem w Warszawie Krystyna stanie się właścicielką dochodowej, polskiej restauracji w samym Acapulco? Czy dla obu pań Meksyk okaże się spełnieniem ich najskrytszych marzeń i rajem na ziemi?
A może jednak ,,tam dom twój, gdzie serce twoje”…?

W niespełna 120-stronnicowej książeczce mamy wszystko: wygraną na loterii, walkę z...

ejotek | 2012-08-26
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

„Meksykański romans” to mała i niezbyt gruba książeczka, którą polecam na krótką podróż jako lekką lekturę. Zakupiłam ją na stoisku taniej książki podczas urlopu nad morzem.
Na temat autorki nic nie udało mi się znaleźć, zatem ciężko jest odnieść się do jej osoby w kontekście tej książki.
Jest to historia matki i córki, Krystyny i Tamary Makuszyńskich. Obie aktualnie bezrobotne, zmagają się z poszukiwaniami nowego zajęcia, a także z samotnością. W książce widać polską rzeczywistość, w której oferowana praca często okazuje się nie być szczytem marzeń a nawet skutkuje złamaną nogą.
W ramach odprawy pani Krystyna otrzymuje dwieście paczek chipsów, które skrzętnie przeszukuje w poszukiwaniu monet jedno- i dwuzłotowych. Tamara natomiast znajduje zdrapkę, która okazuje się być ich oskocznią od szarej i bezrobotnej codzienności – wygrywają wycieczkę do Meksyku. Po wielu problemach przed wylotem pojawiają się nowe – na meksykańskiej ziemi: najpierw zostają okradzione, potem uciekają...

RudaŁucja | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Dawno nie czytałam tak słabej książki, po spotkaniu się z wyższymi półkami, styl którym została napisana kompletnie mi nie odpowiadał. Tytuł z fabułą ma słabe powiązanie, niby się coś dzieje, ale jednak nic. Coś się zaczyna i nagle kończy bez rozwiązania i nie powraca do końca książki. Kupiłam za grosze na jakiejś promocji, cena z tyłu to 9,99, nie dałabym tyle za nią.