Układy dwójkowe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Ania, racjonalna, rzeczowa i zawsze zorganizowana, jest oparciem dla swoich przyjaciół, grona osobowości barwnych i bujnych, acz niekoniecznie dojrzałych do poważnych życiowych decyzji. Pomaga im w rozmaitych, także miłosnych kłopotach, chociaż sama zwykle trzyma się w cieniu.

Ola | 2014-08-12

Nieopisanie nudna książka. Mimo niewielkiej ilości stron ciężko mi było dobrnąć do końca z powodu nudnej fabuły. Nic nie wnosi w życie. Tandetna i żmudna. Jeżeli ktoś lubi książki o niczym to ta jest idealna.

turboturtles | 2012-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Nie lubię książek o "niczym"... A taka niestety była.

Nell | 2016-08-23

Nie bardzo wiem, po co ta książka została napisana. Jest jakby uzupełnieniem wydanej rok wcześniej "Bajerom wbrew". Uzupełnieniem, a nie kontynuacją, chronologicznie lokuje się trochę wcześniej, opisuje dokładniej sytuacje, o których była już mowa w poprzedniej powieści, ale paradoksalnie to nic nowego nie wnosi. Może autorka potrzebowała się wypisać...?

Jeśli komuś podobało się "Bajerom wbrew", to pewnie ta książeczka (jest dużo cieńsza) też się spodoba. W mój gust zupełnie nie trafia, jest taka "o wszystkim i o niczym", a jej głównych bohaterów nie da się lubić. Czułam się obciążona ciężką i nerwową atmosferą lektury.
I zupełnie nie moje poczucie humoru; moją reakcją było raczej rozdrażnienie, na pewno nie rozbawienie.

Olusia | 2015-11-25
Przeczytana: listopad 2012

Głowna postać w książce to Ania, która jest racjonalna, rzeczowa i zawsze dobrze zorganizowana, rzeczowa i skrupulatna. Sama jednak trzyma się z boku, nie lubi być w centrum zainteresowania. Pomaga swoim przyjaciołom w wielu różnych perypetiach.

AGA | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

no nie zachwyciła mnie ta książka , ale ja dokończyłam dla mnie nie jest z lekkich książek tylko z nudnych nie wartych uwagi

Kamcia08 | 2011-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Po powieść Anny Ziętary sięgnęłam głównie dlatego, że przeczytałam jej recenzję na jednym z blogów, które odwiedzam. Stwierdziłam, że mogę zaryzykować, tym bardziej, że nadarzyła się okazja - trafiłam na nią w bibliotece. Początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona, wiadomo - polska autorka opisująca zwyczajne życie. Jak się przekonałam, moje podejrzenia nie były nieuzasadnione.

Główną bohaterką powieści jest studentka Anna. Jak się później dowiadujemy, jest ona uosobieniem samej autorki. Choć nigdy nie narzekała na brak pieniędzy, to miała inny problem. Mianowicie jej grono przyjaciół czy nawet znajomych ograniczało się do zaledwie kilku osób. Dodatkowo Anna nie miała szczęścia w miłości, jej chłopakiem był przyjaciel, z którym spotykała się z przyzwyczajenia, myśląc jednocześnie o niespełnionej licealnej miłości. Kolejnym problemem byli rodzice bohaterki, którzy po wielu latach małżeństwa postanawiają się rozwieść. Oczywiście to nie wszystkie problemy Anny, w książce jest ich...

majkey | 2012-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Ta książka jest mi bliska, bo porusza moje problemy. Jednak o zdolnościach pisarskich Pani Ziętary nie będę się za bardzo rozpisywać.

Kamulka84 | 2011-09-29
Na półkach: Powieści, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2011

Banalna krótka powiastka nie wnosząca zbyt wiele treści, duże przeskoki w czasie i szybkie, nagłe zakończenie.

Ervisha | 2011-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Daje radę ale bez rewelacji

Sandri | 2016-01-24

Jak dla mnie- szkoda czasu na tą książkę.