Wypasiony słownik najmłodszej polszczyzny

6 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-240-0369-X
reklama, błędy, polszczyzna, słownik
Ag2S

Ciekawe, ile z tych słów już używacie? Ciekawe, czy próbowaliście znaleźć ich objaśnienia w słownikach współczesnej polszczyzny? Oldskulowy, ale w sumie wyczesany i fristajlowy słownik − tak mógłby powiedzieć o naszej książce młody człowiek. Opowiadamy tu osobno o pojęciach charakterystycznych dla kultury hip-hopu oraz dla Internautów. Ale proszę się nie obawiać, każdy tu znajdzie coś dla siebie. Salonowcy − nowe, inspirujące grepsy; poloniści − żywy język; rodzice − objaśnienie języka dzieci. Nawet badacze kultury i socjologowie mogą zadumać się nad problemami najmłodszej warstwy społeczeństwa. W języku wszak odbija się światopogląd. Jak dziś się mówi? Bartek, dawniej dziennikarz „Machiny” i „City Magazine”, aktualnie „Przekroju”, zabiera się do analizy tego zagadnienia z pozycji tropiciela przemian, entuzjasty nowych słów, a czasem również kreatora lingwistycznych zjawisk.

justi | 2011-09-03
Przeczytana: 2005 rok

Wreszcie zrozumiałam, co się do mnie mówi.

Jamajka | 2016-02-08
Przeczytana: 2002 rok