501 reżyserów filmowych

Seria: 501...
Wydawnictwo: MWK Sp. z o.o.
501 Movies Directors
reżyserzy, encyklopedia
alex2586

Znajdziesz tutaj 501 reżyserów filmowych.

Mylengrave | 2013-09-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Film

Uwielbiam książki tego typu, są na tyle nieznośne, że tylko po łebkach podejmują próbę charakterystyki poszczególnych bohaterów/postaci (w tym przypadku reżyserów), ale jednocześnie zmuszają czytelnika do wnikliwszej analizy, we własnym zakresie. Namiętnie oglądam filmy wymienionych reżyserów, niestety czasem ciężko je znaleźć, szczególnie te starszej daty. Śliski papier, pachnący za każdym razem, kiedy biorę księgę do ręki. Wydanie niezmiernie obszerne, ciężko utrzymać je w ręce, dlatego lekturę proponuję jednak przy biurku, kiedy można się na nim wesprzeć i pobawić z siłą grawitacji. Owa książka drażni czytelnika, bo w momencie, kiedy odkrywamy nowego twórcę, po jednej stronie, czasem dwóch, autor brutalnie ucina swoją opowieść i jesteśmy zmuszeni przenieść się w świat kogoś zupełnie już innego. Niemniej jednak - bardzo polecam, bo album, swoisty zbiór nazwisk i dokonań przedstawia każdego z filmowców tak, że czytelnik doskonale wie, czy chce sięgnąć po jego twórczość.

Oskar | 2014-07-04

Książka "501 reżyserów filmowych" jest bardzo dobrym i przyjemnym dla czytelnika wprowadzeniem do historii kina. Dobór w niej niektórych osób może budzić wątpliwości, nie umniejsza to jednak jej roli jako prologu do dłuższej przygody z filmem. Książka doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy poszukujemy ciekawego filmu na wieczór lub pragniemy pobieżnie dowiedzieć się kilku ciekawostek o osobach związanych z kinomatogtafią.

chuj | 2016-08-27
Michał | 2016-07-15