Totalny słownik najmłodszej polszczyzny

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0886-5

Kolejna odsłona fascynującego przewodnika po języku i rzeczywistości młodych Polaków. Uaktualniona zawartość wcześniejszych słowników – "Wypasionego..." i "Wyczesanego..." – wraz z zupełnie nowymi tekstami złożyła się na ten gruby (zarówno w polskim, jak i nowopolskim znaczeniu) tom, który przyda się tak samo copywriterom, jak hip-hopowcom. Bartek Chaciński w dowcipny i błyskotliwy sposób...

Bartek Chaciński w dowcipny i błyskotliwy sposób opisuje nowe słowa, analizuje również ich dalsze losy. Pokazuje próby wykorzystania młodego języka w reklamie i błędy popełniane przez copywriterów, przedstawia raport o najnowszych tendencjach językowych w świecie mody czy o języku fanów gier komputerowych. Obok hasłowej oceny sloganów reklamowych w "Totalnym słowniku..." znalazło się miejsce na wypisy z polskiego hip-hopu – 25 najważniejszych tekstów zostało opisanych w szkicu "Nasz rap jest dużym chłopcem". Nie zabrakło również informacji o tym, jak na nasz język wpływa aktualna sytuacja w polityce.

"Totalny słownik najmłodszej polszczyzny" to nie tylko obraz języka młodych Polaków, ale przede wszystkim gruby przewodnik po Polsce młodych ludzi.

moindre_effort | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Socjologia