Ogród Popiołu

Cykl: Ulysses Moore (tom 11)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. II Giardini di cenere
ulysses, moore, cz, 11, ogród, popiołu
Avenix

Zagubiona wyspa na oceanie czasu. Miejsce dzikie i niegościnne, z którego nie da się uciec. Miejsce, gdzie Ulysses Moore nigdy nie chciałby postawić stopy, ale nie ma wyboru, ponieważ to tam właśnie kryje się klucz do odnalezienia Penelopy. Jeszcze nie wie, że łańcuch zdarzeń już został wprawiony w ruch i że jego najgroźniejszy nieprzyjaciel powraca z przeszłości, by dokonać zemsty. Dla Podróżników w Wyobraźni nadszedł moment decydującego pojedynku...

To jedenasty tom sagi Ulyssesa Moore'a.

źródło opisu: Oficjalny opis

Olsko_Ulrich | 2011-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 maja 2011

Szczerze? Jestem zawiedziona. Nie tego spodziewałam się po Ogrodzie. Zdecydowanie zbyt dużo kręcenia i jakichś niepotrzebnych komplikacji.
Żaden z sekretów Miejsc w Wyobraźni nie został ciekawie opisany. Przynajmniej nie tak, jakbym tego oczekiwała po tej serii, która mimo wszystko zawsze mnie ciekawiła.
Rozdziały są krótkie i za każdym razem przenoszą czytelnika w inne miejsce akcji, inny świat z innymi bohaterami. To chyba największy plus tej części serii. Poza tym ciężko doszukać się zalet.
Zaczyna mnie nużyć monotonia tej serii. Po kolejnej części oczekiwałabym powiewu świeżości - odkrycia zagadki, szybszej akcji, niespodzianki. Tego wszystkiego brakowało w Ogrodzie Popiołu.
Mam nadzieję, że "tłumacz" "doda trochę ciekawsze zagadnienia" do kolejnych przygód grupy przyjaciół.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Avenix | 2011-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Gdy tylko książka pojawiła się w księgarniach, od razu wybrałem się do Empiku aby ją zakupić. Wierzyłem, że kontynuacja tak wspaniałej, dziesiątej części serii "Ulysses Moore", będzie równie fascynująca. Trochę się przeliczyłem.

Historia zmierza w stronę końca. Wszystko po woli nabiera kształtu, mimo to jest wciąż wiele nierozwikłanych tajemnic. Miałem głęboką nadzieję, że Ogród Popiołu to kolejne, niesamowite miejsce w wyobraźni, do którego wybiorą się nasi przyjaciele. Gdy dowiedziałem się czym jest naprawdę, bardzo się zawiodłem.

Mimo to, historia wciąga nie gorzej od innych części, dlatego mogę szczerze polecić jedenastą część. Zabrakło mi jednak w niej czegoś. Nieco mniej akcji, dynamiczności, wpłynęły negatywnie na moją ocenę. Mimo to, nie jest aż tak źle.

--pisarka-- | 2014-09-10
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Jest lepsza od poprzedniej, choć nie tak wciągająca.Najbardziej chyba nie podoba mi się pomysł wyprowadzki Covenantów z Kilmore Cove. Mam tylko nadzieję, że państwo Covenant się rozmyślą... Dużym zaskoczeniem w tej książce było dla mnie ponowne pojawienie się latarnika Minaxo. Nie sadziłam, że autor "przywróci" go do życia. Drugą taką niespodzianką, niekoniecznie miłą, był fragment o tym, jak znaleziono Nestora. Autor opisał tę scenę tak jakby Ulysses Moore nie przeżył tego skoku w głąb krateru.
I znów, tak jak w poprzednich częściach, "niedokończony" rozdział. Aż się nie mogę doczekać, żeby sięgnąć po kolejną, ostatnią już część serii "Ulysses Moore"...

Nana | 2011-04-17
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Pierwsze co się nasuwa - zdecydowanie jak do tej pory najgorsza pozycja. Po "Ogrodzie Popiołu" spodziewałam się dużo więcej, może dlatego, że jest to już przedostatni tom z serii... Ach, zawiodłam się jednak....
Fabuła podzielona jest na krótkie jak zwykle rozdziały, które tym razem dzielą również akcję i miejsce wydarzeń. Takich wątków jest w "Ogrodzie Popiołu" gdzieś 5 albo 6 i niestety - choć mogą wydawać się dosyć szybkie, wcale nie wnoszą do książki lekkości i nie zachęcają do dalszego czytania... Wydarzenia bardzo podobne do tych z poprzednich tomów... Nidy wyjaśniają niektóre dogmaty istnienia Miejsc w Wyobraźni, jednak nie jest to coś co zachwyciłoby czytelnika. Dodatkowo rozdziały kończą się wtedy, kiedy akcja zaczyna się rozwijać i niestety kontynuacja tej akcji w kolejnym rozdziale, który następuje za dopiero jakieś 6 rozdziałów nie jest już tak zajmująca, gdyby była kontynuowana od razu...
W skali najlepszych wątków bezkonkurencyjnie wygrywa Anity i jej pobytu w...

paulina | 2010-09-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 marca 2011

Akcja w Ulyssesie nieźle się rozwinęła, na początku taka niezobowiązująca, teraz wielka nieodgadniona tajemnica rodu Moore i ich przyjaciół.
Książka jest naprawdę świetna!

PahaludO | 2011-03-24
Przeczytana: 23 marca 2011

Oczywiście fajna i oczywiście urwała się w taki momencie, że ..się wkurzyłam! Czekam z niecierpliwością na 12 tom i trochę sobie poczekam..

Fantastyczna książka!!! Przeczytałam całą serie i jestem zachwycona. Wszystkie książki z tej serii są fantastyczne, pełne przygód i fantazji. Kocham tą serie!!! :D

Ala | 2014-03-13
Przeczytana: 2012 rok

W 11 tomie "Ulyssesa Moore'a" szczególnie spodobał mi się Nestor i Black. Nie wiem dlaczego, być może, że lubiłam Nestora od początku, a teraz gdy się okazał tytułowym Ulyssesem Moore'em...
Książka trzyma w napięciu, tak jak inne części. Nie jest doskonała oczywiście, ale mimo to dalej jest ciekawa, czyli taka jaka powinna być. Szybko się czyta, wystarczy teraz usiąść ze szklanką kakao, owinąć się w koc i czytać, czytać, czytać! Potem wystarczy już samemu ocenić książkę. Jak dla mnie jest ŚWIETNA, zresztą jak większość, jeżeli jednak się nie podoba, jego sprawa. O gustach się nie dyskutuje! :)

Klakier | 2011-03-29
Przeczytana: 28 marca 2011

Aż się zdenerwowałem, znowu! Zakończenie było takie trzymające w napięciu i tak jak przedtem nagle się urwało, w takim momencie! Jednak książka jest fantastyczna, jak każda z serii.