Ogród Popiołu

Okładka książki Ogród Popiołu
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 11) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ulysses Moore (tom 11)
Ulysses Moore. II Giardini di cenere
Firma Księgarska Olesiejuk
2011-02-23
2011-02-23
ulysses moore cz 11 ogród popiołu

więcej Więcej

Nestor zniknął. Śledząc przygody bohaterów z Kilmore Cove cały czas uważałam, że to Jason jest tym postrzelonym, nierozważnym szaleńcem. Nestor zawsze jawił się jako ostoją spokoju i powagi. A tu taki numer. Jednak jestem w stanie zrozumieć jego motywy, chociaż nie podoba się mi jego sposób działania. Więc rozbawiło mnie to, król przez przypadek został jego towarzyszem. Co...

Na półkach: , , , ,

'Ogród popiołu' to, jak dotąd, najlepsza książka, którą miałam okazję przeczytać z całej sagi o Ulyssesie Moorze. Co prawda, czeka mnie jeszcze lektura kilku pozycji – póki co, jestem zauroczona powyższym tytułem, czego totalnie się nie spodziewałam.

Przyznaję (i to z ręką na sercu), że początkowe tomy drugiej serii (czyli tomy 7-10) nie zachwyciły mnie. Brakowało...

Zbyt wielu wprowadzonych postaci oraz zbytnia różnica fabuły w stosunku do początkowych części

Już niedługo finał serii "Ulysses Moore"... Potem pozostanie trzecia część, która wprowadza podobno trochę zamieszania. Niestety polscy czytelnicy nie są w stanie jej przeczytać jej do końca, ponieważ kilka część póki, co nie zostało przetłumaczonych z włoskiego na polski. Świetnie.
Tak umierają...

Cykl powoli zbliża się do końca. Rzeka ajkcji - do ujścia. Polecam!

Recenzja na blogu --> http://wswiecieksiazkow.blogspot.com/2015/10/ulysses-moore.html

Nestor i Mały Flint= :D
Nareszcie się pojawili Leonard i Kalypso <3
Przechodzimy do części 12

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest lepsza od poprzedniej, choć nie tak wciągająca.Najbardziej chyba nie podoba mi się pomysł wyprowadzki Covenantów z Kilmore Cove. Mam tylko nadzieję, że państwo Covenant się rozmyślą... Dużym zaskoczeniem w tej książce było dla mnie ponowne pojawienie się latarnika Minaxo. Nie sadziłam, że autor "przywróci" go do życia. Drugą taką niespodzianką, niekoniecznie miłą, był...

Świetna!

Polecam!!!