Nosorożec

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Rhinoceros
Tweed, zamieszki, pieniądze, intryga
kosmateczka

Znany z poprzednich powieści sensacyjnych Forbesa zespół brytyjskiego wywiadu SIS dowodzony przez Tweeda tym razem udaremnić plan podboju świata przez członków tajemniczego Klubu Elita. We wszystkich stolicach cywilizacji zachodniej dochodzi do precyzyjnie zaplanowanych zamieszek. Nieoczekiwanym sojusznikiem w walce z przeważającymi siłami wroga okazuje się szara eminencja światowego rynku kapitałowego - Nosorożec.

wiejskifilozof | 2015-10-15

Czasem warto jest przeczytać i coś takiego.Coś co,nie jest w głównym nurcie literatury.Coś co nie ma szans na Nobla,czy innej zaszczytnej nagrody.
To jest sensacja,która według mojej oceny jest dobra.Może nie wybitna,lecz dobra.Dużo akcji.Anglia,Paryż,Dania I Niemcy.
Ciekawe postaci,oraz to co mnie zaskoczyło.Ostrzeżenie przed terroryzmem w internecie.
Ja się cieszę,że przeczytałem.

Krzysztof Baliński | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Jak pewnie wiecie moi drodzy czytelnicy lubię wpadać do biblioteki i kręcić się miedzy regałami i to jest całkiem sensowny sposób na wyławianie ciekawych książek. Tym razem zatrzymawszy się na literce „F”, bo cenię twórczość dwóch autorów Folleta i Forsytha i często zerkam co też można wypożyczyć, nie pierwszy raz zauważyłem, że jest taki pisarz Colin Forbes i wyspekulowałem, że trzeba spróbować szczęścia i przeczytać cos tego autora. Padło na powieść „Nosorożec” zachwycony szczególnie jakoś nie jestem, ale rozczarowań wielkich też nie ma, zapewne ten autor mieści się w środki stawki swojego gatunku literackiego: thrillerów i powieści sensacyjnych i tak też jak to rozpracowuję.

Motyw znany z wielu powieści thrillerów teoriospiskowych, jakaś tajemnicza grupa chce przejąć władzę nad światem. Tutaj w powieści zatytułowanej „Nosorożec” jest to grupa o nazwie „Klub Elita”, ciekawostką natomiast jest to, że jest inna ekipa ludzi wpływowych, którzy są tymi dobrymi. Na jej czele stoi...

drobnypijaczek | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Dla tych, którzy czytali już poprzednie powieści tego autor nie będzie zaskoczeniem kogo z bohaterów i w jakich okolicznościach spotkamy. Czyli: ci sami bohaterowie, te same kraje, książkę ratuje zakończenie. Jakie zobaczcie sami. Jaki pomysł na ocalenie świata od zepsucia ma tajemniczy Nosorożec i po której stornie stoi. Polecam wiernym fanom autora, dla innych może być po prostu przeciętna.

kazik-21 | 2016-08-23
Maras | 2016-03-06