Szamani życia

Wydawnictwo: Walkowska
978-83-61805-09-0
Szczecin, obyczajowość, intryga
MoWi

Powieść obyczajowa dziejąca się we współczesnym Szczecinie, sięgająca losami bohaterów do czasów PRL, z tajemniczym wątkiem kryminalnym, którego rozwiązanie sięga do przedwojennego Szczecina. Powieść jest fikcją, której akcja osadzona w takich szczecińskich miejscach jak Park Kasprowicza czy Wały Chrobrego, oraz wydarzeniach jak chociażby finał regat The Tall Ships Races 2007, znanych...

Wciągająca, intrygująca, doskonała lektura!

źródło opisu: Wydawnictwo Walkowska, 2009

źródło okładki: http://www.walkowska.pl/?p=499

Zrecenzowana | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

[marcepankowy-swiat-ksiazek.blogspot.com]

Morderca pod twoimi dzrzwiami

Powieść jest fikcją, której akcja osadzona w takich szczecińskich miejscach jak Park Kasprowicza czy Wały Chrobrego, oraz wydarzeniach jak chociażby finał regat The Tall Ships Races 2007, znanych wszystkim mieszkańcom Szczecina. [opis z okładki]

Jeszcze nigdy nie czytałam książki, której zrozumienie byłoby zależne od mojego miejsca zamieszkania. Dlatego też nie za bardzo czuję się na siłach, żeby dobrze oddać charakter tej książki. Z drugiej strony, podczas czytania naprawdę było na co zwrócić uwagę. Szkoda, że raczej w negatywnym świetle…

„Spójrz, jak ten czas szybko leci (…) Jeszcze niedawno jechałam po choinkę na poprzednią Wigilię, a dzisiaj zaznaczam kolejną. Życie to oszustwo, kiedy zaczyna najlepiej smakować,...

kluska781 | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Nie będzie tu cytatów ani fragmentów książki, nie cierpię takich recenzji. Niech każdy czytelnik sam wyłowi najlepszy dla siebie fragment albo ominie.
Burger chcę być Krajewskim ? Pierwsze słyszę. To chyba tylko nieudolna reklama, która nie jest wcale potrzebna. Jeśli ktoś będzie chciał i tak sięgnie po tą pozycję. Szczecin i zaznaczona trudna historia miasta jest tylko tłem do pokręconej historii. Obyczajowy kryminał tak to bym nazwała :-). Całkiem fajny i jak najbardziej do przeczytania.

Anna Trzcińska | 2013-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2013

A ja wbrew opinii wcześniejszych, pozwolę sobie na zupełnie inną opinie.
Książka jak najbardziej posiada wątek obyczajowy (lub jak kto woli melodramatyczny). Aczkolwiek uważam, że nadaję on jej niecodziennego i magicznego klimatu. Myślę, że książka głównie spodoba się kobietom, właśnie ze względu na ten wątek. Polecam szczególnie mieszkankom Szczecina! ;)

yoridorimidori | 2016-02-16

Czyta się dobrze, jest sprawnie napisana, ale im bliżej końca tym większe rozczarowanie i wyczekiwanie, żeby się w końcu skończyło. Na tle "Ostatniego Boga" tego samego autora wypada dość znośnie.

Marta Kostecka | 2011-09-20
Przeczytana: 20 września 2011

Pan Burger chce być szczecińskim Krajewskim. Ale nie jest. Wątek kryminalny i motyw Szczecina są jak najbardziej w porządku, ale wątek melodramatyczno-obyczajowo-szamański... Szkoda słów.

alexa | 2011-10-28
Przeczytana: 28 października 2011

Dziwna książka.Nieudolne pomieszanie wątków z książek Dana Browna ilość ofiar niczym w "Pachnidle" i magiczny wątek jak w "Dzikich orchideach".Takie bzdury, szkoda czasu.

kawa | 2014-07-15

Wspaniała książka o sztuce życia. W tle wątek kryminalny. Jestem pod wielkim wrażeniem.

santamonia | 2014-06-09

jednak z najpiekniejszych ksiazek ktore przeczytalam

fiNka | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016