Tajemnica nawiedzonego zwierciadła

Tłumaczenie: Dorota Kraśniewska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 17)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Alfred Hitchcock and the three investigators in The secret of the haunted mirror
8371620233
przygodowa
koralowadama

Jaki sekret kryje starodawne lustro, osadzone w budzącej odrazę i lęk ramie, rzeźbionej w wykrzywione twarzyczki goblinów? Pani Darnley, kolekcjonerka zabytkowych luster, głowi się nad tym pytaniem wraz z Trzema Detektywami z Rocky Beach. Zwierciadło miało kiedyś należeć do czarnoksiężnika imieniem Chiavo, który ponoć przepowiadał dzięki niemu przyszłość. Teraz senor Santora błaga panią Darnley o odsprzedanie mu lustra, podając się za potomka Chiava i opowiadając o pradawnej klątwie. Czy rzeczywiście Zwierciadło Chiava jest przeklęte, czy tylko stanowi cel gorączkowych starań różnych grup politycznych małego państewka Rufino?

Arek | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

"Tajemnica nawiedzonego zwierciadła" to detektywistyczna powieść młodzieżowa.
Pełna jest przygód, które trzymają w napięciu i mrożą krew w żyłach.
Ta dosyć krótka powieść jest bardzo dobrze skonstruowana i wciąga z każdą stroną coraz bardziej.

Jest napisana lekko i zwięźle.
Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych a dokładniej w Kalifornii, zapewne w latach siedemdziesiątych.
Trzej detektywi to osoby inteligentne, odważne, uczciwe i dobre.
Które konsekwentnie dążą do odkrycia tajemnicy, którą los postawił na ich drodze.
Zadanie które przed nimi stoi jest bardzo trudne nawet dla osoby dorosłej.

Książka w oryginale została wydana w roku 1974, na język polski przetłumaczona w 1998.
Nie napisał jej Alfred Hitchcock, choć tylko jego nazwisko widnieje na okładce i stronie tytułowej.
Myślę jest sygnowano ją jego nazwiskiem, by stała się popularniejsza.

Megi | 2016-03-07

Pierwsza książka z serii Tajemnic, która trafiła w moje ręce około 5 klasy podstawówki, darzę ją dużym sentymentem:)Od tamtej pory zaczytywałam się w przygodach Trzech Detektywów. Ta jak i inne świetne, ogromnie polecam.

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

szlachcicbartek | 2018-05-22
Kaśka | 2018-03-28