Tajemnica magicznego kręgu

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 20)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The mystery of the Magic Circle
8371620535
młodzieżowe, przygodowe
przygodowa
atti

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

Tym razem młodzi detektywi natkną się na pewną czarownicę, która żyjąc w odosobnieniu odprawia sekretne obrządki i rozmyśla nad wydarzeniem sprzed wielu lat. Czy był to tylko przypadek? Niektórzy mówią o morderstwie dokonanym przy pomocy czarów.

źródło opisu: Wstęp

źródło okładki: archiwumallegro.pl

KiRu | 2014-08-02

Jedna z moich ulubionych książek na całą tę serię. Z czystym sumieniem - biorąc pod uwagę to jak te książki wpłynęły na moją młodość - mogę polecić je każdemu dzieciakowi który chce przeczytać coś na poziomie i z polotem :)

Kasia Maciejewska | 2015-09-19
Przeczytana: 2001 rok

Jako dziecko uwielbiałam całą serie :)

Patrycja | 2016-10-14
Przeczytana: 2013 rok