Tajemnica nerwowego lwa

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 7)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Nervous Lion
Michał

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

źródło okładki: zdjęcie autorskie

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Lexie | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Moja ukochana seria z dzieciństwa. I choć byłam w stanie dosyć szybko odgadnąć, kto stoi za przedstawioną w historii tajemnicą, to i tak bardzo dobrze mi się czytała. Dużo wskazówek, dużo podejrzanych i jak zawsze wspaniały klimat. Seria godna polecenia dla młodszych czytelników!

Katarzyna | 2013-08-27

Polecam dla dzieci

Vawlogren | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

I kolejna SWIETNA ksiazka z serii Przygody Trzech Detehtywow....juz mi brak slow.....same najlepsze ksiazki.Polecam cala serie!

Tak na prawdę z ogromną przyjemnością opisałybyśmy Wam każdą jedną książkę z tej serii. Bowiem każda z nich jest równie ciekawa i wciągająca. Nie jestem nawet w stanie powiedzieć Wam, która podoba mi się najbardziej. Uważam, że wszystkie są godne uwagi i warto po prostu poznać przygody tych trzech młodych detektywów w całości. Jestem pewna, że nie pożałujecie :)

Jak już wiecie, kolekcja ta liczy aż (a może tylko?) 20 tomów. By nie zanudzić Was kompletnie ciągłym zachwaleniem tych detektywistycznych powieści ograniczymy się więc tylko do tych sześciu tomów, nad którymi nasz blog ma zaszczyt sprawować patronat medialny. Pora więc na tom 15, czyli "Tajemnicę nerwowego lwa". Sam tytuł wzbudza już nie małe zainteresowanie. A wierzcie mi, że to dopiero początek. Gdy rozpoczniecie tę lekturę trudno Was będzie oderwać od książki. Ja przynajmniej tak mam. Zawsze gdy sięgam po którąkolwiek część z tej serii nie odkładam jej do ostatniej strony. A ponieważ opowiadania te nie są jakoś...

PABLOPAN | 2012-07-28

Przygody Trzech Detektywów to bardzo dobra seria dla młodzieży.

very_hell | 2012-06-07
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Ciekawa książka, chociaż wzięłam ją bo jest krótka a potrzebuję taką do pracy z polskiego ;)