Balsam dla duszy. Historie miłosne

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Seria: Balsam dla duszy
Wydawnictwo: Rebis
Chicken soup for the soul. Love stories
Ag2S

Zdarza się taka od pierwszego wejrzenia albo rodzi się powoli między dobrymi przyjaciółmi, a czasem uderza jak grom z jasnego nieba - zawsze jednak odmienia życie. Książka Balsam dla duszy: Historie miłosne przeniesie cię do chwil pełnych oddania i bezwarunkowej miłości. Kto mógłby zapomnieć, jakie to uczucie unosić się w powietrzu, mieć wspólne tajemnice, o których nikt inny nie wie, lub marzyć o chwilach intymności? W tym zbiorze opowiadań znajdziesz historie kochanków, którzy sądzili, że bezpowrotnie utracili miłość, a tymczasem na nowo obudzili ją w sobie tuż przed zmierzchem życia, opowieści o odkrywaniu kiełkującego uczucia i trwałej miłości, jaka łączy przyjaciół, krewnych oraz rodziców i dzieci. Balsam dla duszy: Historie miłosne obudzi w tobie najcenniejsze wspomnienia i zainspiruje do stworzenia nowych.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mylengrave | 2013-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Długo wahałam się, jaką ocenę wybrać. Z "przeciętnej" zmieniłam na "dobrą", ponieważ jako przeciwnik romansów muszę docenić romantyczne walory tej pozycji. Przede wszystkim, kiedy zaczęłam przygodę z tą książką, byłam bardzo zadowolona jej wydaniem, przyjemna czcionka, biały papier, przemyślany układ. Wiele cytatów, ale co ważne, książka to nie tanie romansidło, opisane historie miłosne są do bólu przyziemne, jak twierdzą autorzy - przesyłane przez czytelników. Cieszyło mnie to, że mogę poczytać o miłości dojrzałej, o starszych ludziach, którzy w prozie codziennego życia znajdują czas na rozmyślania o drugim człowieku, na sprawianie mu przyjemności. Polecam obu płciom, bo czyta się z wypiekami, jak to prostymi gestami można okazać komuś miłość. Nie będę owijać w bawełnę, wydawnictwo to nie jest ambitne, nie poszerzy naszych horyzontów myślowych, ale zapewne dostarczy rozrywki.

Klaudia | 2013-08-19
Przeczytana: 26 listopada 2012

Tytuł mówi sam za siebie - miłość w każdej postaci to jak okład na serce. Człowiekowi po lekturze robi się błogo słodko i ciepło na duszy. To świetny wybór na poprawę nastroju, albo lek na nieszczęśliwe zakochanie. Można przy tym i popłakać i się pośmiać. To jak cukierki pudrowe.

Thomas | 2011-03-31
Przeczytana: kwiecień 2010

Uważam, że jest to bardzo dobra książka. Napisana prostym językiem, a co za tym idzie zrozumiała jest dla wszystkich.

dagna15 | 2011-08-22
Przeczytana: 2010 rok

dla tych co lubią czytać o miłości

Ewelina | 2015-10-10

Piękna książka:)