Jej portret

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Way I found her
Paryż, przeszłość, tajemnica

Jest gorące lato 1994 roku. Bystry, przedwcześnie dojrzały trzynastoletni Lewis Little przybywa wraz z matką, Alice, do Paryża. Alice ma przetłumaczyć najnowszą powieść - rozgrywający się w średniowieczu romans - cenionej rosyjskiej pisarki, Walentyny Gawryłowicz, Lewis zaś pragnie zawrzeć znajomość z jednym z najwspanialszych miast świata. Oboje nie są w stanie przewidzieć doniosłych wydarzeń, które ich spotkają.

Zatrzymują się u Walentyny, w mieszkaniu, które zdaje się przesycone magią. Sama Walentyna powoli i nieuchronnie spowija zaklęciem Lewisa. W miarę jak ów zaczarowany świat Walentyny odchodzi, jej przeszłość wkracza w życie matki i syna; sprawia, że Lewis wyrusza na przerażającą wyprawę.

Luiza | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2013, Big Ben
Przeczytana: wrzesień 2013

Przez 80% czasu, kiedy ją czytałam po prostu mnie nudziła. Zakończenie faktycznie niespodziewane.
Osobiście przeczytałam ją tylko dlatego, że pożyczyła mi ją koleżanka. Wyjeżdża, więc musiałam się pośpieszyć.
Nie polecam, mimo że ona tak ją chwaliła.

cranberry-suicide | 2015-08-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Przypadek sprawił, że sięgnęłam po tę książkę,ale nie żałuję. Powieść rozkręca się dopiero w okolicach 100 strony, ale warto dać jej szansę. Zaskakuje różnorodnością bohaterów, mamy tu prawdziwą wielonarodową mieszankę: angielskiego chłopca i jego matkę tłumaczkę, rosyjską powieściopisarkę, francuskiego dekarza, służącą emigrantkę a nawet sąsiada homoseksualistę. Brzmi nieprawdopodobnie a jednak tworzy spójną całość.
Dla mnie największym atutem powieści są komentarze odnośnie Paryża, jego architektury czy kultury samej Francji oraz przemyślenia głównego bohatera podczas lektury dzieł Fourniera i Dostojewskiego.

Alicja | 2010-11-24
Przeczytana: lipiec 2009

bardzo smutne dojrzewanie

PaniPegaz | 2014-02-05
Przeczytana: 2014 rok

Generalnie ok, czyta się w miarę szybko, a zakończenie zaskakuje. Pomysł niezły, ale trochę gorsze wykonanie, a główny bohater - Lewis - dla mnie postać strasznie przemądrzała, irytująca, tak naprawdę psująca całą książkę.

ciemnowszedzie | 2012-11-06

Kurcze, to chyba bardziej "babska";) książka, nic nie poradzę, podobała mi się

brunetka | 2015-08-12
Angelika | 2014-11-18