Proste modlitwy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Simple Prayers
Olala

Mieszkańcy wysepki Riva di Pignoli w Wenecji przeżywają ciężkie chwile. Wiosna się spóźnia, morze wyrzuca na brzeg martwe, pokryte wrzodami ludzkie ciało, a zepsuta do szpiku kości grubaska Ermenegilda obsesyjnie pożąda Albertina, prostego hodowcy warzyw. Gdy w końcu udaje się jej nakłonić go do wspólnego spędzenia nocy, wiosna wybucha jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jednak wraz z wiosną na Riva di Pignoli przybywa Czarna Śmierć i nawet pojawienie się Miriam, pięknej i tajemniczej nieznajomej, nie może temu zaradzić.

W nastroju „Proste modlitwy” najbliższe są realizmowi magicznemu znanemu z powieści G.G. Márqueza.

jatymyoni | 2014-03-04
Przeczytana: marzec 2014

Gzieś na obrzeżach wielkiej Wenecji zapomniana przez Boga i ludzi znajduje się mała wioska, troszkę bajkowa, mityczna. Opisani są mieszkańcy tej wioski, ich radości i smutki,jak nie daleko jest od miłości do nienawiści, jak cenna jest przyjaźń. Książka jest barzo ciepła, pełna miłości do tych ludzi i ich życia w zgodzie z Naturą. Warto przeczytać.

IwonaGa | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę magiczna historia,która jednak mogła się wydarzyc i pewnie dzieje się tuż obok.Książka pełna uczuc:miłości,nienawiści,oddania,tolerancji.Pomimo tragicznego końca jest w niej dużo nadziei i jakiegoś sensu.Dobrze się ją czyta ,nawet z uśmiechem na ustach.

Meowth | 2015-12-27
Muminka | 2013-07-09