Dwa jabłka

Dwa jabłka
978-83-61725-17-6
Dwa, jabłka, Szafraniec, Katarzyna
Ag2S

Katarzyna to Bardzo Przedsiębiorcza Kobieta. Niestety tylko w życiu zawodowym, bo w prywatnym nadal trwa kryzys. Ale od czego jest serwis randkowy - przecież można założyć profil i poznać jakiegoś odpowiedzialnego, miłego Księcia z Bajki, który powiększy ilość samców w mieszkaniu (w końcu koty Filip i Kacper to też samce). Tylko to wcale nie jest takie proste. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, a związki międzyludzkie to tajemniczy i niezmierzony Kosmos. Dwa jabłka - prawdziwa historia o poszukiwaniu miłości.

sylka | 2014-12-08

Kiedy rozpoczęłam czytać tą książkę uznałam ją za zabawną i napisaną bezpośrednim językiem. Czytało mi się lekko a zabawne fragmenty z rozbawieniem czytałam na głos rodzinie. Gdzieś w jednej trzeciej postanowiłam sprawdzić jej opinie i byłam niemiło zaskoczona. Czytelnikom nie podoba się chaos wypowiedzi głównej bohaterki, szybkość postępującej akcji i to, że nie ma głównego wątku a często trzeba się domyślać, co się właściwie stało i o co chodzi. Właśnie to mnie ujęło! To, że Katarzyna jest taka jaka jest - polska, ambitna, uczuciowa, niestabilna uczuciowo, inteligentna i zabawna. A chaos jej zapisków jest jak rozwijanie kłębka wełny, gdzie często trzeba czytać między wierszami i samemu sobie dopowiedzieć, bo Katarzyna nie ułatwia i nie mówi wprost. Nie da się jej nie lubić. Sporo w książce nie zostało dopowiedziane, nie wiadomo nawet jak się zakończyła, ale właśnie ta tajemniczość i niedomówienie jest urokiem tej książki. Mnie się podobało, chciałabym mieć taką Katarzynę.

Melania | 2012-05-07
Przeczytana: 07 maja 2012

Niestety książka mimo zachęcającej notki wydawcy do przeczytania, jest wielką pomyłką. Cała książka to jeden wielki chaos, chaos, chaos .... chaos, ..... wielkie ilości papierosów i piwa, papierosów i piwa .... w pewnym momencie zaczęłam podejrzewać że wydanie książki było sponsorowane przez producentów papierosów i piwa. A do tego wulgaryzmy i w niektórych momentach książki wręcz prostactwo. Autorka na końcu uśmierca naszą bohaterkę, ale też nie wiadomo czy umiera sama (bo chorowała przez całą książkę choć tak naprawdę nie wiadomo na co) czy popełnia samobójstwo ..... jak już mówiłam .... chaos, chaos. Moim zdaniem szkoda było papieru na wydanie tej książki.

Akluna | 2011-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2011

Nie polubiłam bohaterki... próbowałam... Jeśli nie to, że jak już coś zaczynam to, to kończę odłożyłabym tą książkę na bok... ale dotrwałam do końca...

alex2586 | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Namęczyłam się, namęczyłam się ale i tak nie mogłam skończyć tej książki. Kompletnie do mnie nie dociera. Swego czasu przeczytałam wiele powieści, pisanych w formie pamiętnika (lub czegoś podobnego) ale tak zagmatwanego tekstu dawno nie widziałam.
Główna bohaterka jest strasznie roztrzepana (co bardzo się kłóci z jej przekonaniem, że jest kobietą sukcesu. Może i jest ale tylko dlatego, że ma brata do pomocy i ludzi którzy się znają na swojej pracy) i to się odbija w jej zapiskach. Niby jest chora ale nie wiadomo za bardzo na co. Jej ukochany albo jest albo go nie ma (stale poszukuje). Jednemu coś się stało ale nie wiadomo co ("był wypadek" to cały komentarz, nie wiadomo nic więcej), z drugim ma romans ale skomplikowany bo niby to platoniczna przyjaźń a trochę coś więcej. Tu coś się dzieje, tam coś się dzieje, co chwilę pojawiają się nowe postacie (nie wiadomo skąd) i człowiek ma mętlik w głowie.
W pewnym momencie zorientowałam się, że nie wiem skąd się wziął nowy ukochany, co ona...

Yanka | 2011-01-02
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Dawno nie przeczytalam takiego gniota. Z nerwow az ocenilam ja na kilku portalach.
Bohaterka ksiazki uwaza sie za osobe dojrzala. Hmm dla mnie to jakas prymitywna nastolatka (historia z sasiadka czy z wozkiem z precelkami). Jest mi az smutno po tej lekturze.

kajetanina | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Zaliczyłam do przeczytanych, ale naprawdę, nie mam siły, żeby skończyć. Nic ciekawego. Chaos i nuda.

Dorotka | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Początek książki dawał mi nadzieję na coś co lubię, czyli pozycję o czasach współczesnych. Bohaterka używa komputera, pisze maile tak jak więszość ludzi żyjących w XXI wieku. Niestety zaczynając 25 rozdział zaczęłam się nudzić. Bohaterka pali albo pije piwo, mówi o swoich kotach i tyle. Nie doczytałam do końca. Uznałam że nie warto.

Lucy78 | 2015-06-29

"twierdzenie,że ból i cierpienie wzbogaca,to wersja dla masochistów
a nie normalnych ludzi.Cierpienie zawsze zabiera nigdy nie daje,żebyśmy nie wiem jak się oszukiwali..."

Cathea | 2015-04-29

Monika | 2013-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Straszny chaos, nie wiadomo o co autorce chodzi?