Muzyka i cisza

Music & Silence
8372981973
muzyka, miłość, los
historyczna

Nominowana do Booker Prize książka opowiadająca historię, która jest zarazem gwałtowna i delikatna, szokująca i kojąca. Soczysta, prowokująca i niezwykła powieść, ukazująca jak codzienność nieustannie przeobraża się w bajkową, czy też baśniową rzeczywistość. W roku 1629 Peter Claire, młody angielski lutnista, przybywa na duński dwór, aby wstąpić do Królewskiej Orkiestry Jego Wysokości Króla...

W roku 1629 Peter Claire, młody angielski lutnista, przybywa na duński dwór, aby wstąpić do Królewskiej Orkiestry Jego Wysokości Króla Christiana IV. Z chwilą kiedy zdaje sobie sprawę, iż muzycy grywają w lodowato zimnej piwnicy pod królewskimi apartamentami, Peter Claire pojmuje, iż znalazł się w miejscu, gdzie przeciwieństwa takie jak światło i ciemność, dobro i zło toczą ze sobą walkę na śmierć i życie.

Peter, ze względu na swoją urodę nazwany przez króla "Aniołem", zakochuje się w młodej kobiecie, towarzyszce niewiernej żony króla, odstręczającej Kristen. Czy Peter Claire, nieuchronnie rozdarty w swej lojalności między obowiązkiem a namiętnością, zdoła znaleźć drogę prowadzącą do spełnienia nadziei i ocalenia duszy?

grzesiek2103 | 2016-02-17
Dopamine | 2015-09-20