Klub śpiewających rzeźników

The Master Butchers Singing Club
837079467X
Niemcy
Pistacia

Po zakończeniu pierwszej wojny światowej Fidelis Waldvogel powraca do rodzinnej wioski w Niemczech i poślubia oczekującą dziecka narzeczoną swego kumpla z wojska, który zginął na froncie. Nieoczekiwanie wyszkolony zabójca - żołnierz i mistrz rzeźnicki z dziada pradziada - odkrywa, że jego prawdziwym powołaniem jest miłość. Z walizką pełną kiełbasek i cennym kompletem noży rzeźnickich Fidelis...

Z walizką pełną kiełbasek i cennym kompletem noży rzeźnickich Fidelis wyrusza do Ameryki i osiedla się w miasteczku Argus w Dakocie Północnej. Z czasem ściąga do siebie rodzinę. W ciągu kolejnych lat zakłada własną firmę rzeźnicką i klub śpiewaczy. Gdy poznaje Delphine Watzke, córkę miejscowego pijaka, ani on, ani nikt inny nie wie jeszcze, w jak dramatyczny sposób to spotkanie odmieni życie ich obojga.

"Klub śpiewających rzeźników" to urzekająca, liryczna i okrutna zarazem opowieść o ludzkich zmaganiach z własną złożoną naturą. Louise Erdrich ukazuje, a raczej stwarza mocą swej odkrywczej wyobraźni świat pełen niezapomnianych postaci, świat, w którym "rzeźnicy śpiewają jak anioły".

[opis wydawcy]

Patrycja Jabłońska | 2013-03-11

Przyznam,ta ksiazka dlugo lezala na polce nie moglam sie przekonac do siegniecia po nia wlasnie przez tytul ktory nie przyciaga.Jednak kiedy juz zaczelam przekonalam sie ze jest to dobra ksiazka moze nie rewelacjna ale warta przeczytania.Byc moze wlasnie przez tytul bylam tak zadowolona po przeczytaniu tej ksiazki,myslalam ze ksiazka nie bedzie najlepsza a okazala sie dobra wiec zaskoczenie pozytywne.

salamandra | 2012-11-23
Przeczytana: 21 listopada 2012

momentami wydawało mi się, że już dalej nie przebrnę. ale powoli... jakoś poszło. bardzo fajna. inna, ale to nie był czas stracony.

Aleksandra | 2016-05-07

Historia trochę przydługa, zbyt wielowątkowa, przez co uwaga czytelnika jest rozpraszana. Ale ogólnie do przebrnięcia.

Jagna | 2012-10-01
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2012

Świetna, nietuzinkowa, radosna. Zapada w pamięć.

MartaZacharjsiewicz | 2016-08-22
Alexandra | 2016-08-05