Portrety sławnych Polaków dwudziestego wieku

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-940-6
Polacy, znani
Pistacia

Autor dokonał niełatwego wyboru stu wybitnych Polaków XX wieku - uczonych, artystów, polityków, sportowców działaczy społecznych, dowódców wojskowych czy ludzi Kościoła. W układzie chronologicznym przypomniani zostali, barwnym piórem publicysty Wiesława Kotta, bardziej i mniej pozytywni "bohaterowie naszych czasów", jak np.: Stefan Żeromski, Gabriel Narutowicz, Józef Piłsudski, Janusz...

W układzie chronologicznym przypomniani zostali, barwnym piórem publicysty Wiesława Kotta, bardziej i mniej pozytywni "bohaterowie naszych czasów", jak np.: Stefan Żeromski, Gabriel Narutowicz, Józef Piłsudski, Janusz Korczak, Maria Curie-Skłodowska, Władysław Anders, Bolesław Bierut, o. Maksymilian Kolbe, kardynał Stefan Wyszyński, Władysław Gomułka, Czesłw Miłosz, Ryszard Kapuściński, Lech Wałęsa czy Włodzimierz Lubański.

Jakim wspólnym mianownikiem objąć tych Stu, których sylwetki znalazły się w niniejszej książce? - pytają autorzy i odpowiadają: Jest to stu Polaków mijającego stulecia, których uczestnictwo w historii naszego kraju, a niekiedy także w dziejach świata, było na tyle znamienne, że zapisało się, bądź powinno się zapisać, w naszej świadomości i pamięci.

[opis wydawcy]

Gwiazdopatrznia | 2016-07-25