Kup teraz - 9 ofert w cenie od 14.76 zł do 32.47 zł

Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie

Dorota GórskaWiesław Kot Wydawnictwo: Publicat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-245-1733-6
Publicat
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-245-1733-6

łezka wzruszenia zakręci się w oku niejednemu Kolumbowi Rocznik'80+, gdy na kartkach książki znajdzie obrazki z wieku szkolnego. w czasach, kiedy pojemność kart pamięci w telefonach mierzy się w gigabajtach trudno jest pojąć, jaką frajdę mogły sprawiać gry na commodore 64 nagrywane na kasety (obowiązkowo przewijane na tzw. młynek na ołówku).

uśmiałem się też przy...

Książka ewidentnie powstała na podstawie archiwum prasowego - zbyt wiele w niej drobiazgów na dane hasło, choć tych haseł sporo i to jest plusem, bo daje dość szeroką panoramę czasów.

ciekawa forma, pod koniec troche się dłuży

Książka opisuje jak się żyło w kapitaliźmie. Zachęcam wszystkich do przeczytania, ponieważ posiada wiele ciekawych informacji, jak i zdjęć, jak było kiedyś. 'Jak budowaliśmy kapitalizm' zawiera 124 krótkich rozdziałów, każdy na inny temat. Tematyka w rozdziałach jest ciekawa, jasna i zwięzła. Polecam. :)

• Nośnik Telefon
  • Format Pdf
  • XLiteratura faktu, biografia
  • 2018
  • 2013
  • Eseje, felietony, reportaże, literatura faktu
  • 2017