Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie

Okładka książki Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie
Dorota GórskaWiesław Kot Wydawnictwo: Publicat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Publicat
2011-11-01
2011-11-01
978-83-245-1733-6

Bardzo przeciętniutka książka, bez żadnej próby pogłębienia tematu, wypełniona głównie sensacyjnymi historyjkami w stylu popularnych gazet popołudniowych. Czyta się jednak bardzo miło, plus za ciekawe niekiedy zdjęcia z epoki.

łezka wzruszenia zakręci się w oku niejednemu Kolumbowi Rocznik'80+, gdy na kartkach książki znajdzie obrazki z wieku szkolnego. w czasach, kiedy pojemność kart pamięci w telefonach mierzy się w gigabajtach trudno jest pojąć, jaką frajdę mogły sprawiać gry na commodore 64 nagrywane na kasety (obowiązkowo przewijane na tzw. młynek na ołówku).

uśmiałem się też przy wzmiankach dotyczących absurdów mojego miasta np. strajkujący w Porcelanie Wałbrzych zrobili sobie przerwę i... poszli na grzyby:)

podobały mi się również zdjęcia rzeczywistości lat '90tych. daleko zaszliśmy jako społeczeństwo i miejmy nadzieję, że nie wrócimy do tamtych...fryzur.

uśmiałem się też przy...

Książka opisuje jak się żyło w kapitaliźmie. Zachęcam wszystkich do przeczytania, ponieważ posiada wiele ciekawych informacji, jak i zdjęć, jak było kiedyś. 'Jak budowaliśmy kapitalizm' zawiera 124 krótkich rozdziałów, każdy na inny temat. Tematyka w rozdziałach jest ciekawa, jasna i zwięzła. Polecam. :)

ciekawa forma, pod koniec troche się dłuży

ciekawa forma, pod koniec troche się dłuży

Książka ewidentnie powstała na podstawie archiwum prasowego - zbyt wiele w niej drobiazgów na dane hasło, choć tych haseł sporo i to jest plusem, bo daje dość szeroką panoramę czasów.

Dodaj cytat z książki Jak budowaliśmy kapitalizm. Pierwsze dziesięciolecie