Bestia. Historia Mike'a Tysona

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Mike Tyson, boks
Pistacia

Mike Tyson - syn alfonsa i prostytutki, jeszcze niedawno najlepiej zarabiający sportowiec świata, „Bestia”. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych zamiatał ringi najtęższymi zabijakami na naszej planecie. Chociaż kilka lat temu stracił tytuł mistrza świata, wielu znawców twierdzi, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Kim jest naprawdę? Ulicznym bandytą, który umiejętnie sterując ogromną...

Kim jest naprawdę? Ulicznym bandytą, który umiejętnie sterując ogromną wewnętrzną agresją, zrobił oszałamiającą karierę, czy raczej zagubioną duszą, ciągle szukającą miłości i opieki, których pozbawiony był jako dziecko dorastające w slumsach Brooklynu?
Książka Przemysława Słowińskiego na pewno pomoże odpowiedzieć na to pytanie. Autor bowiem nie ogranicza się do rejestru ringowych osiągnięć „Bestii”, ale wiele też pisze o życiu prywatnym, rodzinnym (nie pomijając zdarzeń nieprzynoszących jego bohaterowi chwały): bójkach na nowojorskich ulicach, burzliwym małżeństwie z Robin Givens, oskarżeniu o gwałt, pobytach w więzieniu.
Napisana żywym i barwnym językiem biograficzna powieść Słowińskiego z pewnością jest propozycją nie tylko dla miłośników boksu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

armando90 | 2012-06-26

Na ile Tyson jest ofiarą, na ile sam jest sobie winien? Lekturę poparłem seansem dwóch filmów o bokserze i ciągle tego nie wiem. Stwierdzenie, że gość miał po prostu pecha wydaje się najtrafniejsze. Był zbyt słaby, by samemu poradzić sobie z problemami, a osoby, które mogły mu pomóc odchodziły zbyt szybko. Tyson się starał, ale nie dał rady. Zapisał się jednak w historii boksu prawdopodobnie na zawsze. I choćby za wspaniały styl należy mu się szacunek.
Książka jest żywa, uporządkowana, broni Mike'a, ale chyba słusznie. Polecam szczególnie fanom sportu.

Enemigo | 2014-12-16

Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Warto zapoznać się z historią jednego z najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie. A na pewno najbardziej kontrowersyjnym.

LupusArctos | 2016-10-07
Michał | 2016-09-30