Podróż do Krainy Drzew

Tłumaczenie: Natalia Jaskuła
Wydawnictwo: Book House
Voyage au pays des arbres
978-83-761-2254-0
Magia, las, chłopiec
Pistacia

To pełna magii i poezji opowieść, która zabiera nas w głąb pozornie zwykłego lasu, w którym mały chłopiec odkryje rzeczy zupełnie niezwykłe. Napisana prostym, miejscami wręcz dziecięcym językiem historia tchnie spokojem i łagodnością. I zrozumieniem – dla dwóch, wiele mających ze sobą wspólnego światów – dzieciństwa i przyrody.

[opis wydawcy]

Agnieszek | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Można i tak opowiedzieć o ciszy, o sensie wsłuchiwania się w język natury, o poczuciu jedności z tym, co nas otacza.
Starannie wydana książka przemawia też ilustracjami, nieco niepokojącymi, choć poetyckimi.
Ciekawe, jak odbierają to wydawnictwo dzieci.

shannon | 2012-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2012

"Podróż do krainy drzew" to krótka opowiastka o chłopcu, który marzy o podróżowaniu, jednak nie mając żadnych środków lokomocji postanawia wyruszyć w krainę drzew. Las okazuje się zupełnie odmienny od tego, co sobie wyobrażamy, jest żywym organizmem chętnie porozumiewającym się z tymi, którzy potrafią go oswoić.

Książeczka jest skromna - to kilkadziesiąt stronic, bogato ilustrowanych przez Henriego Galerona. Być może powinny ją czytać tylko i wyłącznie dzieci, bo mnie nie zachwyciła. Trudno tu mówić cokolwiek o stylu, o fabule - do takich ocen za mało chyba materiału. Jednak zabrakło mi bajkowości w tej bajce. Reklamowana jest jako magiczna i pełna poezji podróż do krainy drzew: poezja w tej formie do mnie nie przemawia i użyto chyba nie działających na mnie magicznych zaklęć. Sam temat jest ciekawy i aż prosi się o rozbudowanie go choć troszkę. Bajka wygląda na wymyśloną na poczekaniu i odnoszę wrażenie, że zaraz potem trafiła do wydawnictwa, a autor nie dał jej pożyć i...

comique | 2016-09-11
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam