Przedmieście piekieł

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Rose
83-7255-855-8
dona

Blair poznaje brutalne realia pracy w kopalni węgla w latach siedemdziesiątych XIX wieku i styka się z szokującą hipokryzją klasowego społeczeństwa. Nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy - nawet narzeczona człowieka, którego próbuje odnaleźć - traktują go tu jak wyrzutka. Wszyscy, z wyjątkiem Róży... Zanim jego niezwykła przygoda dobiegnie końca, bohater przeżyje wielką miłość, rozwikła kryminalną zagadkę - i zajrzy w mrok zalegający w głębi własnego serca.

Maromira | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Do tej książki podchodziłam więcej niż nieufnie. Została mi wepchnięta z gorącą obietnicą, że się nie zawiodę. I pomimo moich przeczuć, faktycznie nie zawiodłam się.
Czyta się lekko. W miarę rozwijania się akcji, strony przemykają coraz szybciej i początkowe trudności z przebrnięciem pierwszych stron, zostają wynagrodzone przez wartką akcję i ciekawy język. Niektóre opisy zaskakują lekką niedorzecznością - nikt nie spodziewałby się, że można do danego tematu podejść z takiej strony. A przynajmniej nie ja.

nina19 | 2016-03-05
Andrzej | 2016-01-17