Przedmieście piekieł

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rose
83-7255-855-8
dona

Blair poznaje brutalne realia pracy w kopalni węgla w latach siedemdziesiątych XIX wieku i styka się z szokującą hipokryzją klasowego społeczeństwa. Nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy - nawet narzeczona człowieka, którego próbuje odnaleźć - traktują go tu jak wyrzutka. Wszyscy, z wyjątkiem Róży... Zanim jego niezwykła przygoda dobiegnie końca, bohater przeżyje wielką miłość, rozwikła kryminalną zagadkę - i zajrzy w mrok zalegający w głębi własnego serca.

Mirek | 2018-11-25
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Nie oceniaj książki po okładce! Te jakże popularne słowa znane praktycznie każdemu, są w całej swojej prostocie niebywale realne i prawdziwe. Po lekturze takich właśnie książek jak tytułowe "Przedmieście piekieł" uzmysławiam sobie głęboko tę starą prawdę obecną w naszym żuciu czytelniczym.

Powieść - tak jak zdradza jej skrót na okładce - to połączenie kryminału z powieścią obyczajową, a to razem doprawione pikantnym romansem. Tak więc, kryminał, ponieważ prowadzone jest dochodzenie i sprawa do rozwiązania. Powieść obyczajowa, gdyż lektura dostarcza nam mnóstwa informacji o ówczesnych środowiskach angielskich. O pracy górników, ich zwyczajach, problemach czy rozrywkach. Dostarcza także - dla lepszego kontrastu - nieco informacji o życiu angielskiej arystokracji. No i w końcu romans. A dlaczego? Tego się można łatwo domyślić. Podpowiem tylko, że mamy samotnego mężczyznę z bogatym bagażem życiowym oraz tajemniczą, rozpalającą zmysły młodą, rudowłosą kobietę.

Bohaterowie...

Maromira | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Do tej książki podchodziłam więcej niż nieufnie. Została mi wepchnięta z gorącą obietnicą, że się nie zawiodę. I pomimo moich przeczuć, faktycznie nie zawiodłam się.
Czyta się lekko. W miarę rozwijania się akcji, strony przemykają coraz szybciej i początkowe trudności z przebrnięciem pierwszych stron, zostają wynagrodzone przez wartką akcję i ciekawy język. Niektóre opisy zaskakują lekką niedorzecznością - nikt nie spodziewałby się, że można do danego tematu podejść z takiej strony. A przynajmniej nie ja.